Emerytka pokazała swoją emeryturę. Łzy cisną się do oczu *SZOK*

Pani Elżbieta – nie ma mężą, nie ma dzieci, a na dofinansowanie nie ma co liczyć, ponieważ jej emerytura jest……. ZBYT DUŻA. To wzruszająca i drastyczna historia Pani Elżbiety z Warszawy.

– Warszawa, parking galerii Mokotów. 19 sierpień 2019, południe. Zaparkowałam auto na parkingu podziemnym kiedy podeszła do mnie zapłakana emerytka – Pani Elżbieta jak się okazało. Poprosiła mnie o jedzenie ponieważ nie stać jej na to by sama je kupić – tak czytamy we wpisie na facebooku.

Autorka wpisu – Pani Małgorzata udała się do sklepu spożywczego i zakupiła dla emerytki podstawowe rzeczy – wędliny, serki, mleko, bułki i czekoladę. Pani Elżbieta czekała ze łzami w oczach – siedemdziesiąt dwa lata i jej emerytura wynosi 848 złotych. Nie ma kto jej pomóc, ponieważ nie ma ani dzieci ani męża, jej prośba o pomoc państwa o dofinansowanie do czynszu spotkała się z odmową ponieważ, aby dostawać dofinansowanie emerytura nie może przekroczyć 600 złotych.

Sytuacja ta wywołuje olbrzymie oburzenie, i słusznie. Jak przeżyć w Warszawie za 850 złotych, jeśli wynajęcie pokoju przekracza budżet emerytury Pani Elżbiety.

 LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ! TO NIE JEST „DOBRA ZMIANA”. TO NIE JEST KUR*A DOBRA ZMIANA. EMERYTÓW NIE STAĆ NA JEDZENIE, ŻYJĄ W SKRAJNYM UBÓSTWIE LICZĄC NA POMOC LUDZI Z ULICY.
TAK WŁAŚNIE DBA O NICH NASZ RZĄD – APELUJE AUTORKA WPISU.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w Polsce żyje prawie 6,5 miliona emerytów. Nie wiadomo ile osób znajduje się w podobnej sytuacji, jak pani Elżbieta. Autorka wpisu poprosiła popularne markety o pomoc w zbiórce żywności dla kobiety. Odzew jest ogromny. Post został już udostępniony niemal 20 tysięcy razy. Udostępnij i Ty!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *