Problemy Wiśniewskiego. Syndyk pokazał jego długi!

Rozpadem małżeństwa Dominiki Tajner oraz Michała Wiśniewskiego żyją wszystkie portale plotkarskie. Mimo rozwodu jest coś, co nadal będzie łączyć parę mocnym węzłem. Oboje występują na liście syndyka kasy SKOK Wołomin jako klienci, którzy nie spłacili ogromnych kredytów.

Byli członkowie kasy SKOK Wołomin ścigają małżonków Dominikę Tajner-Wiśniewską i Michała Wiśniewskiego za niespłacone milionowe kredyty. Twierdzą, że znana para powinna się wstydzić, a nie wciąż brylować w mediach.

– Dominika Tajner-Wiśniewska występuje w Polsacie, a Michał Wiśniewski promował się w TVN, prosząc fanów o pieniądze na wydanie nowej płyty. Nie spłacają kredytów w SKOK Wołomin na kwotę 3,4 mln zł. To wstyd – informują oburzeni byli członkowie upadłej kasy.

To osoby, którym po aferalnym upadku SKOK Wołomin nie zwrócono utraconych oszczędności. Założyli “Stowarzyszenie Wspierania Spółdzielczości Finansowej im. Św Michała” i prowadzą prywatne śledztwo na temat tej afery. Na swojej stronie internetowej piętnują osoby, które nie spłaciły kredytów w SKOK Wołomin. Przekonują, że gdyby kredytobiorcy zachowali się uczciwie, do kasy mogłoby wrócić kilkaset milionów złotych.

Kłopotliwe kredyty

Z informacji syndyka SKOK Wołomin, którymi posługuje się stowarzyszenie, wynika, że Dominika Tajner wzięła kredyt w wysokości miliona złotych. Było to pod koniec 2013 roku, gdy już trwało wyprowadzanie pieniędzy z kasy. Michał Wiśniewski miał zaciągnąć kredyt kilka lat wcześniej. Przypisuje się mu 2,4 mln zł.

Dodajmy, że Wiśniewski był bohaterem ostatniej reklamy tej instytucji. Tuż przed wybuchem afery SKOK Wołomin śpiewał o “przebojowej pożyczce”.

Aby wyjaśnić tę sprawę Wirtualna Polska skontaktowała się z agentem Michała Wiśniewskiego. Ten początkowo obiecał odpowiedź na pytania, następnie odesłał nas do prawnika gwiazdy. Ostatecznie nie uzyskaliśmy od niego żadnego komentarza.

Prokurator od SKOK. Nie mają statusu podejrzanych

Prokurator Roman Witkowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. wyjaśnił, że w śledztwie dotyczącym afery wokół SKOK Wołomin państwo Wiśniewscy nie mają ani statusu podejrzanych, ani świadków.

Dodajmy, że kredyty w Wołominie przetrąciły już kilka karier. Piotr Kaczorek, rzecznik prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego stracił pracę po ujawnieniu informacji o niespłaconym kredycie w SKOK Wołomin. Agent skompromitował się, bo informował media o postępach śledztwa w sprawie afery, a sam zalegał z ratami w Wołominie.

Znanemu muzykowi Dariuszowi K. przedstawiono zarzut, że wraz z innymi osobami wyłudził ze SKOK ponad 2,9 mln złotych. Lista grubych ryb SKOK-u Wołomin zawiera nazwiska ponad 300 osób – z milionowymi długami wobec upadłej kasy. Pakiet niespłaconych kredytów wraz z całym majątkiem SKOK ma być sprzedany pod koniec marca.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *