NOWA METODA OSZUSTÓW. TEN MĘŻCZYZNA STRACIŁ 18 TYŚ ZŁ PRZEZ JEDEN SMS [ZOBACZ]

Z szybkich wiadomości tekstowych sms korzysta praktycznie każdy, więc nic dziwnego, że wykorzystywane są one również przez oszustów.

Historia pewnego mieszkańca powiatu legnickiego powinna być przestrogą dla wszystkich, gdyż wystarczy jeden sms od oszustów by stracić oszczędności życia. W przypadku tego mężczyzny było to aż 18 tysięcy złotych.

Pewnego dnia otrzymał on wiadomość sms, w której został poproszony o dopłatę 1 zł do przesyłki. U większości osób w tej sytuacji zapali się czerwona lampka, ale niestety wspomniany mężczyzna akurat czekał na przesyłkę, więc taki sms nie wzbudził u niego żadnych podejrzeń.

Przy wiadomości o dopłacie widniał link, w który mężczyzna kliknął, aby przelać brakującą kwotę. Nie był wtedy jeszcze świadomy, że w ten sposób oszuści zyskali dostęp do jego konta.

Oszustwa tego typu są bardzo popularne, więc powinniśmy dobrze zweryfikować każdy sms oraz e-mail, który otrzymujemy, a najlepiej nie klikać w tego typu wiadomości tylko przechodzić bezpośrednio na stronę naszego banku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *