agent nieruchomości z kluczami

Chcesz zostać deweloperem? Sprawdź, co musisz zrobić

Rynek nieruchomości daje naprawdę wiele możliwości oraz szansę na stworzenie dobrze prosperującego biznesu. Budowę inwestycji można zacząć bez konkretnych uprawnień, czy licencji – przydać może się za to dobry biznesplan oraz pomysł na kreatywny marketing. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak zostać deweloperem i zarabiać na budowie i sprzedaży nieruchomości – zajrzyj do poniższego materiału.

Przedsiębiorca od sprzedaży nieruchomości

Jeżeli chcesz dołączyć do biznesu lub do zespołu deweloperów, którzy działają w branży od lat, pierwsze co musisz zrobić, to dowiedzieć się, co tak właściwie znaczy„deweloper”.

Deweloper to przedsiębiorca, który zajmuje się inwestowaniem w budowanie nowych obiektów, na wykupionych przez siebie gruntach, w celu ich późniejszej sprzedaży.

Mogą to być:

  • mieszkania,
  • jednorodzinne domy,
  • obiekty usługowe lub handlowe,
  • obiekty przemysłowe lub użytku publicznego.

Prawo do własności musi być przeniesione przez dewelopera na nabywcę domu lub mieszkania (czyli osoby kupującej), aby transakcja mogła odbyć się z powodzeniem, jednak jest to dopiero ostatni etap całego procesu. Proces ten może powieść się tylko, gdy zostanie odpowiednio przemyślany i zaplanowany, nie tylko z perspektywy biznesowej, ale również prawnej.

Kto kwalifikuje się do zawodu dewelopera?

Jak zostać deweloperem? W tej części dowiesz się, kto może wykonywać podobną działalność.

Przedsiębiorcą zajmującym się inwestowaniem w zakup gruntów pod budowę i sprzedaż nieruchomości może zostać każdy. Zarówno osoba prawna, jak i fizyczna prowadząca działalność gospodarczą.

Działalności deweloperskie prowadzone są najczęściej w formie:

  • jednoosobowej działalności gospodarczej,
  • spółki osobowej,
  • spółki z ograniczoną odpowiedzialnością,
  • czy też w formie spółki akcyjnej.

Każda forma działalności charakteryzuje się nieco innymi sposobami opodatkowania zysków ze sprzedaży tego typu przedsięwzięć. Wybór właściwej formy warto przeanalizować ze wsparciem: prawnika bądź doradcy. Poza tym, by rozpocząć pierwszą inwestycję, trzeba koniecznie posiadać odpowiednie finansowanie.

W jaki sposób można zostać deweloperem – finansowanie

Pieniądze dla planowanej inwestycji możesz pozyskać między innymi poprzez – tak zwany „kredyt deweloperski”. Zyski z pierwszej udanej sprzedaży możesz przeznaczyć na kolejne inwestycje. W ten sposób będziesz mógł ugruntować swoją pozycję na rynku i dalej rozwijać swój biznes.

Jeżeli chcesz rozpocząć działalność w branży deweloperskiej, warto, abyś zaczął od niezbyt skomplikowanego przedsięwzięcia. Będzie Ci dużo łatwiej zarządzać przebiegiem całej inwestycji i dużo łatwiej uzyskasz odpowiednie finansowanie.

Problemy prawne związane z inwestycją powinieneś skonsultować z prawnikiem, który specjalizuje się w prawie nieruchomości. Wizyta u prawnika od nieruchomości nie jest konieczna tylko w przypadkach kryzysowych, ale również na etapie zakupu działki oraz przygotowania dokumentów do inwestycji. Odpowiednio przygotowana dokumentacja pozwoli uniknąć niepotrzebnych ryzyk oraz doprowadzić inwestycję do końca z sukcesem.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *