nowy samochód

Skąd wziąć pieniądze na nowy samochód?

Posiadanie samochodu znacznie ułatwia funkcjonowanie i aktualnie mało kto wyobraża sobie życie bez niego. Czasem jednak przychodzi taka chwila, że samochód zaczyna odmawiać posłuszeństwa lub po prostu przychodzi chęć na zakup nowego. Z chęciami nie zawsze jednak idą w parze odpowiednie fundusze, więc trzeba radzić sobie w inny sposób. Jakie są możliwości by szybko zdobyć pieniądze na nowe auto?

Kredyt samochodowy

Pierwsza myśl jaka przychodzi do głowy to oczywiście kredyt samochodowy, który pozwala zrealizować plany bez potrzeby dłuższego odkładania pieniędzy. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić sporo czasu, a sam kredyt również może być na korzystnych warunkach. Uzależnione jest to przede wszystkim od ceny nowego samochodu oraz jego rocznika. Dla nowszych samochodów można uzyskać lepsze warunki kredytowania, jak w przypadku starszych aut. Decydując się na tego typu rozwiązanie wystarczy przejrzeć ranking kredytów samochodowych i wybrać najlepszą aktualnie ofertę. Oczywiście nie trzeba brać kredytu na całą sumę. Dobrym wyjściem jest uzbieranie części pieniędzy potrzebnych na zakup samochodu, aby kredyt był niższy.

Sprzedaż starego samochodu

Kolejna, dość oczywista opcja to sprzedaż starego samochodu bo prawdopodobnie nie będzie już potrzebny. Są sytuacje, że kilka aut nie stanowi problemu, ale należą one do rzadkości. Sprzedaż starego auta pozwoli pozyskać część funduszy na zakup nowego, choć nie zawsze jest to proces łatwy. Czasem zainteresowanie danym modelem jest na tyle niskie, że znalezienie klienta stanowi spory problem, a czas ucieka. Co robić w takiej sytuacji? Z pomocą przychodzą skupy aut, które szybko i sprawnie załatwią sprawę.

Jak wygląda sprzedaż w skupie?

Po dojechaniu do wybranego skupu następuje wycena samochodu. Ofertę można zaakceptować lub nie, a w przypadku akceptacji można liczyć od razu na gotówkę do ręki. Jest to dobry sposób na szybkie pozbycie się nieużywanego samochodu, bez czekania aż znajdzie się kupiec. Najlepiej udać się do skupu, który znajduje się blisko miejsca zamieszkania by zaoszczędzić sobie zbędnych kosztów dojazdu oraz czasu, który jest potrzebny by dotrzeć na miejsce. Sprzedaż odbędzie się na miejscu, bez zbędnych formalności. Co ważne zazwyczaj skupują pojazdy każdego rodzaju, również powypadkowe.

Leasing

Okazuje się, że aby kupić samochód na raty, nie trzeba dysponować ani piękną historią kredytową, ani wysokimi zasobami konta. Na zakup nie musi wpływać pralka lub lodówka kupione na kredyt. Co, jeśli powiemy Ci, że nie potrzebujesz do tego również stosu dokumentów? Uwierzysz? Wystarczy przyjść do firmy leasingowej i poznać jej ofertę.

OFERTA ZALEŻY OD FIRMY

Te oferty leasingu samochodów bywają jednak różne. Wsparcie finansowe możesz otrzymać na auto nowe lub używane. Obie opcje będą różnić się od siebie. Należy pamiętać, że w tych dwóch przypadkach nie musisz w pełni dokumentować swoich źródeł dochodu i tłumaczyć się z każdego kredytu, który spłaciłeś lub będziesz spłacać. Nie musisz nawet zaglądać do urzędu komunikacji. Leasing samochodów można uzyskać za pomocą procedury uproszczonej. Oznacza to, że firma będzie potrzebowała minimum formalności. Nie będzie Cię też angażowała w cały proces związany z dokumentami, odbiorem i rejestracją pojazdu. Tym wszystkim zajmie się jej przedstawiciel. Ty otrzymasz auto, którym od razu będziesz mógł się poruszać.

O JAKICH KOSZTACH MÓWIMY?

Jeśli chodzi o koszty leasing na auto z pewnością wypada taniej, niż tradycyjny kredyt bankowy. Ma również inne pozytywne aspekty. Po okresie leasingowania, możesz wykupić samochód za niewielką część jego wartości. Możesz również zrezygnować z tego przywileju i wybrać kolejne, nowsze auto, które podbije Twoje serce. Nie musisz nawet dysponować ogromnym wkładem własnym. Tak naprawdę to Ty decydujesz o poziomie wkładu własnego. Możesz wybrać w przedziale od 1% do 45% w sytuacji, w której mówimy o samochodach nowych. Jeśli chodzi o auta używane, w firmie CLS, klient musi dołożyć do zakupu 10% wartości pojazdu. Możesz również szybko przekalkulować, ile taki zakup może Cię kosztować co miesiąc. Wystarczy skorzystać z kalkulatora leasingowego, dostępnego choćby na stronie cls.pl.

NIE TYLKO DLA KLIENTÓW PRYWATNYCH

Leasing to świetna opcja nie tylko dla klientów indywidualnych. To również sprawdzona metoda finansowania zakupu aut służbowych. Rozwijająca się firma, nie musi obarczać swojego budżetu kredytem. Korzystając z leasingu, może wrzucać do w koszty i regularnie wymieniać swoją flotę.

Zarobienie pieniędzy

Z pewnością nie każdy jest w stanie w bardzo krótkim czasie zarobić duże pieniądze, choć jest taka możliwość. Dobra inwestycja pozwala zarobić w krótkim czasie duże pieniądze, ale są to inwestycje wysokiego ryzyka, więc nie każdy jest gotów je podjąć.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *