pozyczka

Czy można wziąć pożyczkę mając złą historię kredytową?

Bywają takie sytuacje życiowe, kiedy jest nam potrzebne dodatkowe finansowanie. Jednakże nie zawsze mamy jasną i oczywistą sytuację kredytową. Ale istnieją możliwości by skorzystać np. z pożyczki ze złą historią kredytową. Jakie warunki trzeba spełnić i gdzie jej szukać? Przeczytacie w artykule poniżej.

Kto i jak może wziąć pożyczkę?

Produkt finansowy, jakim jest pożyczka definiuje Kodeks Cywilny, który jasno precyzuje jakimi zasadami rządzi się tego rodzaju zobowiązanie, które podejmuje pożyczkodawca. Są także określone ramy czasowe jak i widełki dotyczące wysokości pożyczki, które nakładają obowiązek sporządzania umowy w formie pisemnej. Jednakże o tym przeczytacie w naszym artykule, który znajdziecie na serwisie.  Natomiast chcemy podpowiedzieć jak wygląda samo zaciąganie pożyczki. Zwykle staramy się o pożyczkę w banku albo w firmie pozabankowej. Procedury są dość proste, jednakże w banku okres oczekiwania może być o wiele dłuższy aniżeli w firmie pożyczkowej.  Udając się do banku po pożyczkę, musimy uzbroić się w cierpliwość. Zanim otrzymamy pożyczkę, będzie on sprawdzał naszą zdolność kredytową. To dotyczy również pożyczek bankowych, o które chcielibyśmy wnioskować online. Zaś znacznie krótszy okres procesowania wniosku, czeka nas w firmach pożyczkowych. Wystarczy wybrać taką, która ma dobre opinie i cieszy się uznaniem wśród klientów. Wówczas istnieje możliwość zaciągnięcia pożyczki ze złą historią kredytową. A na taką w banku nie moglibyśmy sobie pozwolić. Będziemy o tym pisać niżej.

Jak dbać o historię kredytową?

Jeśli chcemy zadbać o historię kredytową, nie możemy sobie o tym przypomnieć w dniu wnioskowania o pożyczkę w banku. To zdecydowanie za późno, by coś zmienić. Zwróćmy uwagę na sposób postępowania z naszymi finansami dużo wcześniej, na przykład od razu, w tej chwili. Terminowe spłacanie zobowiązań, płatności za rachunki w odpowiednim czasie, czy raty spłacane na czas, to podstawa, która wpłynie na nasza historię kredytową. Dodatkowo brak zaległości w spłacie wcześniej zaciągniętych kredytów czy pożyczek, pozytywnie odbije się na naszej wiarygodności dla banku. Gdy nasza sytuacja finansowa nie jest na tyle pozytywna, by pozwolić sobie na finansowanie z banku, możemy sięgnąć po pożyczkę ze złą historią kredytową, na przykład w firmie pozabankowej.

Czy osoba mająca złą historię kredytową też może liczyć na pożyczkę?

Pożyczka ze złą historią kredytową, to rozwiązanie idealne dla osób, których sytuacja finansowa jest dość trudna. A tym samym przestajemy być dla banku atrakcyjni pod względem  wiarygodności, co do spłaty zaciąganych zobowiązań. Jednak nie oznacza to, że dla wszystkich instytucji jesteśmy mniej wartościowi. Na polskim rynku istnieje wiele firm pozabankowych, w tym firm pożyczkowych, które chętnie podejmują relację z klientem, by spełnić jego oczekiwania- pozwolić skorzystać z pożyczki, która będzie uszyta na miarę. Taki produkt powinien być indywidualnie dobrany do możliwości spłaty danego klienta, aby nie dostarczyć trudności w wywiązywaniu się z zobowiązania. A ponadto, aby klient mógł spełnić założone cele czy rozwiązać problemy dzięki dodatkowemu finansowaniu.

Gdzie szukać pożyczki w sytuacji złej historii kredytowej?

Zastanawiając się nad poszukiwaniem odpowiedniego miejsca, w którym moglibyśmy skorzystać z pożyczki ze złą historią kredytową, powinniśmy odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych kwestii:

  1. Czy pożyczka jest dla nas jedynym rozwiązaniem?
  2. Ile środków finansowych chcemy pożyczyć?
  3. Jak długo chcemy spłacać pożyczkę?
  4. Czy spełniamy minimalne wymogi formalne

Mając takie informacje, możemy skorzystać z pożyczki w jakimś bezpiecznym i prostym serwisie pożyczkowym, wypełniając krótki formularz, który już po kilku chwilach weryfikacji, pozwoli nam zapoznać się z warunkami ofert,  jakie zostaną przygotowane indywidualnie pod nasze oczekiwania i potrzeby.

Na co zwracać uwagę w przyszłości, starając się o dodatkowe finansowanie?

Podsumowując, to o co możemy zadbać od razu, to zmiana podejścia do spłaty zobowiązań i płatności za rachunki- terminowo. Kolejnym krokiem jest unikanie zaciągania kolejnych zobowiązań, na które nas nie stać, w tym pożyczanie więcej środków finansowych niż to konieczne. Niestety Polacy mają tendencje do takich zachowań, które często kończą się spiralą zadłużeń, z których ciężko wyjść. Możemy zadbać o swoją zdolność kredytową, ucząc się dobrych nawyków dotyczących traktowania pieniędzy, ale to nie jest takie proste, gdy ktoś przez lata ma ambiwalentny stosunek do kwestii finansowych. Dobrze, że są w chwili obecnej serwisy pożyczkowe, w których możemy zaciągnąć pożyczkę ze złą historią kredytową, bo niestety w banku nie mielibyśmy już na to żadnych szans.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *