e-sport

E-sport coraz lepszym sposobem zarabiania pieniędzy

Jeszcze kilkanaście lat temu mało kto mógłby przypuszczać, że rywalizacja graczy z całego świata stanie się tak popularna i obserwowana przez miliony ludzi. Aktualnie, coraz poważniej myśli się o wprowadzeniu e-sportu do oficjalnych dyscyplin Igrzysk Olimpijskich. Przed rozpoczęciem trwających obecnie Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang rozegrano nawet turniej, który był sygnowany symbolem Igrzysk. Zdaniem wielu, były to zaawansowane przymiarki do rozbudowania programu Igrzysk. Zwycięzcom przyznano nawet pierwsze, nieoficjalne medale olimpijskie.

Coraz większa liczba turniejów – coraz większe pule nagród

E-sport z całą pewnością jest doskonałym sposobem zarabiania pieniędzy dla najlepszych graczy. Najbardziej prestiżowe turnieje takich gier jak Counter Strike: GO czy League of Legends potrafią oferować astronomiczną pulę nagród rzędu kilku milionów dolarów! Zwycięski zespół może zatem liczyć nawet na milion dolarów wypłaty. A zatem, coraz więcej młodych ludzi może twierdzić przed rodzicami, ze długa ilość czasu spędzana przed komputerem to trening umiejętności!
Jednakże zostanie profesjonalnym graczem wcale nie jest zadaniem prostym. Konkurencja jest ogromna, a poziom niezwykle wysoki. Gdybyśmy zmierzyli się w jedną z ulubionych gier z najlepszymi zawodnikami świata, prawdopodobnie nie zdążylibyśmy dostrzec, kiedy zostaliśmy pokonani. Powstaje coraz więcej profesjonalnych klubów zrzeszających utalentowanych graczy. Także kluby sportowe posiadają swoje sekcje e-sportu. Prestiżowe turnieje są natomiast oglądane przez miliony odbiorców za pośrednictwem specjalnej platformy Twitch.

Zmagania E-sportowe można obstawiać u bukmacherów

Szerokie grono odbiorców skrupulatnie zostało wykorzystane przez bukmacherów, którzy pozwalają typować ważne turnieje z całego świata. Oczywiście nie jest to zadanie proste, bowiem zdaniem ekspertów, w e-sporcie niespodzianki zdarzają się dużo częściej niż w przypadku wydarzeń sportowych. Aktualne wyniki oraz ciekawe statystyki dotyczące wydarzeń e-sportowych oferuje nam legalny, polski bukmacher LVbet, sponsor klubu piłkarskiego Wisła Kraków. Jak zatem widzimy, świat e-sportu rozrasta się coraz bardziej i powoli staje się równie popularny co najczęściej oglądane dyscypliny sportowe takie jak piłka nożna czy tenis.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *