7-letnia dziewczynka zmarła z głodu – te zdjęcia obiegły cały internet [ZOBACZ]!

Redaktorzy „New York Timesa” mają nadzieję, że zdjęcie dotrze do jak największej liczby osób. Pragną, aby poruszyło ono sumienia ludzi, którzy żyjąc wygodnie i syto, nie zwracają uwagi na to, że nie w każdym zakątku świata jest tak wspaniale… 

Na zdjęciu ukazana jest bezbronna 7-letnia Amal Hussain pochodząca z Jemenu. Jej młodziutkie ciało jest WYNISZCZONE głodem, po jej twarzy widać jak bardzo cierpi i się boi. Fotografia wykonana została w obozie dla uchodźców, w którym niestety zmarła.

Niestety jej życia nie udało się uratować

Pielęgniarki robiły co mogły, aby uratować życie Amal, lecz niestety bezskutecznie.. Pomimo regularnego podawania mleka, jej organizm już go nie przyjmował. Dziewczynka cierpiała na biegunkę oraz często wymiotowała, z minuty na minute było z nią gorzej.

Zdjęcie te zostało nazwane „Symbolem kryzysu humanitarnego na świecie”

Według statystyk w Jemenie żyje około 1,8 mln dzieci niedożywionych, których niestety też może spotkać tak tragiczny los jak Amal, pomoc ze strony bogatszych zakątków świata jest dla nich sprawą życia i śmierci. Potrzebujących w Jemenie jest około 8 milionów, lecz według ONZ liczba ta niedługo może skoczyć aż do 14 milionów!

BARDZO PROSIMY O UDOSTĘPNIANIE, POKAŻMY CO DZIEJE SIĘ NA ŚWIECIE!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *