Samica zniosła jajo. Kamera uchwyciła radość pary bocianów [WIDEO]

To naprawdę rzadki widok. Para bocianów została nagrana za pomocą kamery internetowej w szczególnym momencie. Samica zniosła akurat jajko, z którego z czasem wykluje się potomek. Radość bocianiej pary jest wyjątkowa.

Film został nakręcony ukrytą kamerą internetową przez jednego z czeskich dostawców usług telekomunikacyjnych. Przedstawia parę bocianów, która czeka na zniesienie jajka. Kiedy jajo się pojawia, bociany robią coś, co widzimy bardzo rzadko. Głośno klekoczą i odchylają szyje w geście radości. Po chwili wyciszają się.

Film został nagrany w Bohuslavicach, tuż przy granicy z Polską. Właśnie rozpoczyna się okres lęgowy tych zwierząt.

Bociany można oglądać online również w Polsce. Transmisja z dwóch gniazd bocianów czarnych to unikatowy w skali kraju projekt edukacyjny realizowany wspólnie przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Łodzi oraz Komitet Ochrony Orłów. Stwarza on wyjątkową okazję do obserwacji ptaków objętych w Polsce ścisłą ochroną.

W znajdującym się na wysokości ok. 20 metrów rosłego dębu gnieździe, w którym zamontowano kamery, zamieszkała już para bocianów. Ptaki obecnie zacieśniają więzi. W oku kamery można zobaczyć, że dużo czasu spędzają jeszcze w gnieździe.

Cieszącą się dużą popularnością transmisję na żywo można oglądać na stronie internetowej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi – www.lodz.lasy.gov.pl. Twórcy projektu oczekują na screeny od obserwujących z ciekawymi zachowaniami bocianów.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *