NOWY KOMUNIKAT MINISTERSTWA ZDROWIA!!! KOLEJNE ZGONY! [PILNE]!

Koronawirus atakuje zarówno Polsce jak i cały świat. Codziennie dochodzą do nas informację o kolejnych tysiącach przypadków zakażenia wirusem. W Polsce liczby rosną z dnia na dzień.Miejmy nadzieje, że liczby będą spadać.

Około godziny 17:00 Ministerstwo Zdrowia opublikowało wpis na twitterze, w którym ogłaszają nową liczbę zakażonych koronawirusem (SARS-CoV-2) w Polsce! Poinformowano także o kolejnych osobach, które zmarły z powodu zakażenia wirusem.

Oto wpis Ministerstwa Zdrowia:

Mamy 213 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (77), wielkopolskiego (38), łódzkiego (31), podlaskiego (16), podkarpackiego (15), małopolskiego (10), lubelskiego (10), dolnośląskiego (9), opolskiego (4), pomorskiego (2), lubuskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 87 – M Poznań, 82-M Poznań, 69-K Bydgoszcz, 75-M Wrocław, 71-K Bolesławiec, 73-M Kraków. Liczba zakażonych koronawirusem: 5955/181 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Wielki przełom w walce z koronawiursem (SARS-CoV-2)!

Test na koronawirusa ze 100 procentową skutecznością? Zgonie z informacjami, które przed chwilą w sieci zamieścił Jarosław Gowin. Przełomowy produkt, którego pomysłodawcami byli Polacy, już wszedł do masowej produkcji.

Może ruszyć produkcja polskich testów na koronawirusa. Państwowy Zakład Higieny potwierdził zgodność z normami testów opracowanych przez wydział Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu.

Póki co, mowa o  produkcji 150 tysięcy takich testów. To bardzo dużo, bo do tej pory od początku epidemii zrobiliśmy niecałe 120 tysięcy testów.

Co ważne to są testy generyczne, a nie serologiczne. Potwierdzają obecność wirusa w organizmie a nie – jak szybkie testy przesiewowe – tylko wykrywające przeciwciała.

To już oficjalna informacja: Państwowy Zakład Higieny kowalidował POLSKI TEST NA KORONAWIRUSA jako 100-procentowo skuteczny! W przyszłym tygodniu wyprodukowanych zostanie pierwszych 150 tysięcy. Ten test uratuje życie wielu z nas i pozwoli szybciej uruchomić polską gospodarkę. – napisał Gowin

Prace nad stworzeniem testu trwały trzy tygodnie – podał w komunikacie w mediach społecznościowych dyrektor Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk (ICHB PAN) w Poznaniu prof. Marek Figlerowicz.

„Nasze wysiłki dostrzeżone zostały przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej, który decyzją Premiera Jarosława Gowina przyznał Instytutowi 15 mln zł na stworzenie zestawu diagnostycznego i wyprodukowanie pierwszych 100 tys. testów” – napisał.

„Jesteśmy gotowi do tego, żeby w przyszłym tygodniu uruchomić małą, zupełnie darmową produkcję ok. 1 tys. testów, które przekażemy ministerstwu do dystrybucji. Natomiast w kolejnym tygodniu planujemy już ruszyć z masową produkcją w ramach tej dotacji, którą otrzymaliśmy z ministerstwa. W jej ramach planujemy wyprodukować 100-150 tys. testów, które również zostaną przekazane do ministerstwa i rozprowadzone po laboratoriach diagnostycznych w całej Polsce” – wyjaśniła.

Wielkie brawa!

Czy możemy przedświąteczne odwiedzić swoich bliskich zmarłych na cmentarzu?

Jak co roku przed świętami, dużo wiernych odwiedza swoich bliskich zmarłych na cmentarzu. Chcą w ten sposób uczcić pamięć bliskich i pokazać, że wierzą w zmartwychwstanie. W tym roku w związku z pandemią koronawirusa (SARS-CoV-2), która panuje w Polsce jak i na całym świecie, wizyta na cmentarzu może skończyć się mandatem za nieprzestrzeganie zakazu przemieszczania.

– Jeżeli mieszkańcy Zakopanego będą licznie odwiedzać nekropolie pojawią się tam patrole policji. Każdą sprawę będziemy rozpatrywać indywidualnie, ale nie wykluczamy mandatów. Trzeba postępować odpowiedzialnie, by przez swoje zachowanie nie narazić wielu osób na utratę zdrowia, a nawet życia. Zostańmy w domu, to nie czas na pielęgnowanie tradycji – mówi Roman Wieczorek, rzecznik prasowy zakopiańskiej policji.

Oprócz policji do apelu przyłączył się także ksiądz z parafii pw. św. Krzyża w Zakopanem. Kapłan prosi wiernych, żeby zadbali o swoje zdrowie i zrezygnowali z odwiedzin na cmentarzach.

– To jest piękny zwyczaj i on bardzo głęboki, że ludzie w tym czasie odwiedzają groby. To jest szczególnego rodzaju wiara w zmartwychwstanie, że przecież Ci, którzy leżą na cmentarzu żyją, i chcemy ich odwiedzić, chcemy się za nich modlić. Ale mamy sytuację niezwykłą. Dbajmy najpierw o własne zdrowie. Oni już przeszli do wieczności – mówi ksiądz Mariusz Dziuba, kapelan tatrzańskich policjantów i duchowny z parafii pw. św. Krzyża w Zakopanem.

– Myślę, że w tych dniach wyrazem naszej dojrzałości i wiary w zmartwychwstanie będzie fakt, że pomodlimy się za nich, pewnie jeszcze gorliwiej, ale zróbmy to w domu. Nie wychodźmy dlatego, że jest to niebezpieczeństwo, które nam i innym może zagrażać. Bardzo proszę o to, aby zostać w domu – dodaje ksiądz Mariusz Dziuba.

Nowy objaw zakażeniem koronawirusem (SARS-CoV-2)!

Francuski Krajowy Związek Dermatologów (SNDV) wydał w środę komunikat, w którym ostrzegł, że jeden z objawów zakażenia koronawiursem (SARS-CoV-2) mogą to być zmiany skórne.

Są to pseudo-odmrożenia, uporczywe, czasem bolesne zaczerwienienia, a także pokrzywka (…) Ostrzegamy społeczeństwo i personel medyczny, aby jak najszybciej wykryć tych potencjalnie zakażonych pacjentów, niekoniecznie mających objawy ze strony układu oddechowego opisuje SNDV i podkreśla, że pacjenci z tego typu objawami powinni skonsultować się z dermatologiem.

Zmiany naskórne objawem koronawirusa

Ponad 400 dermatologów z Francuskiego Krajowego Związku Dermatologów (SNDV) wspólnie orzekło, że zmiany skórne mogą być związane z chorobą COVID-19. Mają o tym świadczyć m.in. pokrzywka, zaczerwienienie oraz zmiany skórne i obrzęki na kończynach, podobne do tych, które są wywoływane przez odmrożenia.

Według dermatologów, zmianom skórnym nie towarzyszą jednak najczęstsze objawy zakażenia koronawirusem (problemy z oddychaniem, kaszel, itd.). Dlatego wielu pacjentów może nie być świadomym możliwości zarażania innych ludzi. Dermatolodzy apelują:

Ostrzegamy społeczeństwo i personel medyczny, aby jak najszybciej wykryć tych potencjalnie zakażonych pacjentów, niekoniecznie mających objawy ze strony układu oddechowego

Nowe obostrzenia – konferencja (09.04.2020 r.)

Dziś około godziny 13 rozpoczęła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego:

– Pojawiły się szanse na to, zeby przejąć kontrolę nad rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Oznacza to, ze przyrostu zachorowań będą i to dotkliwe, ale nasza strategia, żeby osoby, które są w największej grupie ryzyka, sprawdza się i chcemy ją kontynuować – mówi premier. Dodał też podziękowania dla wszystkich, którzy walczą z koronawirusem – ochronie zdrowia, służbom bezpieczeństwa oraz urzędnikom.

– Przedłużamy obowiązujące obostrzenia – powiedział. – One działają dobrze. Na ten moment o tydzień, do 19 kwietnia przedłużamy obostrzenia dot. galerii handlowych, kin, teatrów, zakładów fryzjerskich i punktów usług. Dotyczy to także limitu osób w sklepach i kościołach – twierdzi premier.

O dwa tygodnie przedłużenie zamknięcia szkół.

– Przesuwamy egzaminy, one nie odbędą się wcześniej, niż w drugiej połowie czerwca. O dokładnej dacie powiemy na trzy tygodnie przed – mówi premier Morawiecki.

Podtrzymujemy zamknięcie granic i obowiązkową kwarantannęograniczenia dot. imprez masowych obowiązują do odwołania – dodaje Morawiecki.

Po świętach rząd ma zaproponować nowy plan, dotyczący znoszenia obostrzeń, co ma poprawić stan gospodarki. Premier powiedział, że może być tak, ze stan gospodarki, który znaliśmy, moze nie wrócić przez lata. – Ale bądźmy pełni nadziei – powiedział.

– Granice będą zamknięte do 3 maja, obowiązywać będą zasady takie, jak do tej pory. Wiem, że żyjemy w czasie ogromnej niepewności. Ale musimy żyć, procedury państwa muszą funkcjonować. Urzędy funkcjonują, staramy się przebudować państwo tak, żeby można było żyć i funkcjonować. Taki plan przedstawimy zaraz po świętach – mówi Morawiecki.

– Musimy powoli, w sposób bezpieczny wracać do rzeczywistości, ale zachować środki, które pozwolą nam ograniczyć wirusa. Od przyszłego czwartku wprowadzimy obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej – dodał Szumowski.

Kiedy przewidywany jest szczyt epidemii?

Łukasz Szumowski na antenie “Trójki” odpowiada, że prognozy, co do szczytu epidemii w Polsce zmieniają się, bo dochodzi do “interwencji na poziomie społecznym”. – Bez nich mielibyśmy obecnie ok. 16 tys. chorych – wyliczył minister. – Nasze działania przesuwają ten szczyt epidemii, wypłaszczając go. Dlatego prognozy są zmieniane co 2-3 dni – dodał.

Podkreślił jednocześnie, że te restrykcje i obostrzenia nie działają na tyle, by całkowicie zlikwidować epidemię. – Musielibyśmy mieć trzykrotnie większą redukcję kontaktów, z 20 proc. na 60 proc. by wygasić epidemię – zauważył Szumowski.

Będzie i 20 tysięcy, i 50 tysięcy, sumarycznie liczonych oczywiście. Jednoczasowo na szczycie liczymy na to, że to nie będzie 40 tysięcy osób, które potrzebują hospitalizacji, ale dziesięć, kilkanaście tysięcy – powiedział minister.

KONFERENCJA PREMIERA MORAWIECKIEGO W ZWIĄZKU Z NOWĄ TARCZĄ!

Musimy bezpośrednio przekazać zastrzyk gotówki do przedsiębiorców, żeby ratowali miejsca pracy. – mówi premier Morawiecki. Tarcza Finansowa. 100 mld zł na ochronę polskich miejsc pracy i polskich firm – to pełna nazwa projektu.

Premier zaznacza, że nowa tarcza finansowa razem z poprzednią tarczą antykryzysową sięgnie ok. 320-330 mld zł.

Pomoc ma być kierowana do mikro, małych i dużych firm. To pomoc dla firm, w których obroty spadły o ponad 20 proc.

Aby skorzystać z tarczy, muszą spełnione być dwa warunki: utrzymujesz swoją działalność, nie zwalniasz pracowników

Nawet 75% udzielonej subwencji będzie mogło być umorzone.

Zmiana w obostrzeniach!

Rząd wprowadził zmianę w obostrzeniach, które wprowadzone zostały 31 marca, a dokładnie chodzi o ten punkt:

– W godzinach 10-12 sklepy i apteki otwarte tylko dla seniorów 65+. W ten sposób chcemy zmniejszyć liczbę spotkań osób najbardziej zagrożonych – mówi premier.

Mianowicie, teraz już z tym koniec. “Godziny dla seniorów” wyznaczone między 10:00 a 12:00 przestaną obowiązywać w hurtowniach, sklepach z handlem detalicznym oraz w aptekach. Jednak wyjątek jest w aptece, lecz tylko w wyjątkowej sytuacji, kiedy będzie potrzebne wydanie środka medycznego lub zrealizowanie recepty dla osoby, której życie lub zdrowie jest zagrożone, farmaceuci dadzą pierwszeństwo wejścia do punktu osobie potrzebującej odpowiedniego medykamentu

Jako pierwszy o zmianach napisał branżowy portal wiadomoscihandlowe.pl, który wskazywał, że trudno wyobrazić sobie właściciela sklepu, który jest seniorem i jedzie do hurtowni zrobić zapasy w środku dnia, w czasie, gdy jego placówka powinna być otwarta dla klientów i już zaopatrzona. Doprowadzało to zatem do sytuacji, w których hurtownie przez dwie godziny dziennie stały puste.

24.03.2020 r. odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Wprowadzone zostały nowe obostrzenia:

ZAKAZ ZGROMADZEŃ POWYŻEJ DWÓCH OSÓB! Nie wliczane w to oczywiście jest zamieszkanie pod jednym dachem.

W komunikacji miejskiej możliwe będzie tylko przemieszczanie się w sposób siedzący – podzielony na pół. Musi być odstęp pomiędzy siedzącymi!

Wprowadzamy ograniczenia w przemieszczaniu się – podał premier. Ograniczenia mają również dotyczyć transportu zbiorowego. – Musimy ograniczać zgromadzenia do minimum – dodał Morawiecki. Zgromadzenia zostały ograniczone do dwóch osób.

– Jeśli nie ograniczymy tych kontaktów do maksimum, nie uratujemy ludzkich żyć – dodał Łukasz Szumowski.

ZA ZŁAMANIE ZAKAZU GROZI KARA FINANSOWA DO 5 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Jak się okazało obostrzenia te nie zadziałały stuprocentowo na polskie społeczeństwo i podczas weekendu ludzie nadal się gromadzili.

ZAKAZY WPROWADZONE PRZEZ PREMIERA

Wprowadzone zostają nowe obostrzenia, które mają na celu zatrzymać lawinowo narastające liczby zakażeń koronawirusem (SARS-CoV-2) w Polsce.

– Musimy dalej ograniczać dystans społeczny i stąd wynikają kolejne ograniczenia. Być może teraz jest ten najtrudniejszy moment w rozwoju epidemii. Widzimy duże przyrosty i one będą jeszcze wyższe. Stąd tak ważna zasada dystansu. Wymóg 2 m odległości między osobami w przestrzeni publicznej – mówi Morawiecki.

– Ograniczenie dostępu do parków, skwerów, miejsc rekreacyjnych. Wprowadzamy również zakaz korzystania z wypożyczalni rowerów miejskich. Zamknięte został wszystkie gabinety fryzjerskie, tatuażowe itd. Limit dla sklepu – maksymalnie 3 osoby na jeden punkt kasowy – dodał premier.

Przed sklepami należy nakładać rękawiczki. Zamknięte zostaną w weekend sklepy budowlane, otwarte pozostaną sklepy spożywcze, apteki i drogerie.

Maseczki trafiły do sprzedaży w Biedronce:

Z związku z epidemią koronawirusa nasze codzienne życie zmieniło się nie do poznania. Wprowadzane przez rząd ograniczenia mają na celu maksymalne zredukowanie rozprzestrzenia się choroby. Do tej pory rząd wprowadził takie zmiany jak obowiązkowe noszenie rękawiczek w sklepach, maseczki póki co nie są obowiązkowe, jedynie rekomendowane. Problem z tym, że maseczki ciężko znaleźć na rynku. Brakuje ich w aptekach i sklepach. Jednak Biedronka po raz kolejny wychodzi naprzeciw klientom i wprowadza do sprzedaży maseczki. Maseczki z jonami srebra w cenie 15 złotych na 3 sztuki.

W dyskontach Biedronki w będziemy mogli kupić maseczki na twarz z jonami srebra. Będą sprzedawane w paczkach po trzy sztuki produktu w opakowaniu. Cena, jaka będzie widnieć na półce, to 14,99 zł – zdumiewające, bo na serwisach aukcyjnych i w hurtowniach cena dobijała nawet do 10 złotych za jedną maseczkę jednorazową. Okazuje się także, że biedronkowy produkt jest wielokrotnego użytku.

Nie ma jednoznacznego stanowiska ekspertów, że maseczki w stu procentach chronią przed zakażeniem koronawirusem. Minimalizują jednak ryzyko.

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

CO ZROBIĆ BY NIE ZOSTAĆ ZARAŻONYM?

Najważniejszą rzeczą jest częste mycie rąk. Nie dotykajmy twarzy bez ówczesnego umycia dłoni. Zadbajmy o rodziców bądź dziadków. Jeśli możemy, pomóżmy robić im zakupy, aby nie musieli przbywać w dużych skupiskach osóbJeśli władze wprowadzą obostrzenia, stosujmy się do nich.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *