KAPITALNY GEST JURKA OWSIAKA I WOŚPU. TO NAM BARDZO POMOŻE W WALCE Z KORONAWIRUSEM!!!

Koronawirus atakuje zarówno Polsce jak i cały świat. Codziennie dochodzą do nas informację o kolejnych tysiącach przypadków zakażenia wirusem. W Polsce liczby rosną z dnia na dzień i właśnie dzisiaj jest rekordowa liczba zakażeń.

Około godziny 19 Ministerstwo Zdrowia ogłosiło 32 nowe zakażeń koronawiursem (SARS-CoV-2). Dzisiaj to już 70 nowych przypadków, w poprzednich dniach tyle nie było, jest to zła wiadomość. Łącznie to już 355 osób zakażeń koronawirusem (SARS-CoV-2) w Polsce! Wśród nowych zakażeń znaleźli się lekarze oraz pielęgniarki.

Nadeszły do nas informacje, na temat bardzo szlachetnego gestu ze strony Jurka Owsiaka i całego WOŚP’u, mianowicie organizacja pomoże w walce z koronawirusem! Zostało zakupione 100 nowoczesnych łóżek do intensywnej terapii. Do końca kwietnia lóżka mają trafić do specjalistycznych szpitali zakaźnych w Polsce. To bardzo nowoczesny sprzęt, o łącznej wartości ponad 3,2 mln. złotych” – poinformował w czwartek Jurek Owsiak. 

To, że udało się kupić 100 specjalistycznych łóżek to wielki sukces. Potrzebne są też respiratory, ale to nie jest tak, że one stoją na półce w sklepie – mówi Jurek Owsiak z WOŚP. 

Dziękujemy za wszystkie oferty, które do nas spływają. Każdej uważnie się przyglądamy i oceniamy z nasza grupą ekspertów z Centrum Zdrowia Dziecka. Na dzień dzisiejszy najwięcej zapytań, jakie otrzymujemy, to pytania o testy, oraz o maseczki, kombinezony, czyli artykuły ochrony osobistej dla lekarzy i personel medyczny. Najbardziej nas zaskakują ceny prostych maseczek chirurgicznych. Od cen iście spekulacyjnych po interesujące propozycje maseczek wykonanych z materiałów z atestem, które szyte są w polskich szwalniach. Przy niemal totalnym zatrzymaniu pracy w wielu branżach, właśnie takie zamówienia powinny być w pierwszym rzędzie realizowane. Sprawdzamy bardzo intensywnie możliwości i moce produkcyjne. Jak wcześniej pisałem, o każdych takich zakupach będziemy dokładnie informowali – wypowiedź Jurka Owsiaka

Czy wybory powinny odbyć się w późniejszym terminie?

WAŻNY APEL SANEPIDU:

Łódzki sanepid szuka ludzi, którzy 6 marca (piątek) wieczór przebywały w lokalu “Agrafka” przy ul. Piotrkowskiej 90.

Sanepid apeluje do osób, które wtedy przebywały w lokalu w godzinach od 20 do około północy. Jest to bardzo ważne, ponieważ jak się później okazało kilka osób z tej imprezy pozytywnie przeszły test na obecność koronawirusa. Jeśli byłeś/byłaś bądź jesteś świadkiem i wiesz kto mógł tam przebywać, sanepid prosi o kontakt pod numer tel. 42 253 99 00 lub 600 241 646. Jeśli nie, udostępnij ten artykuł, aby komunikat dotarł do jak największej ilości osób!! PILNE!

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

CO ZROBIĆ BY NIE ZOSTAĆ ZARAŻONYM?

Najważniejszą rzeczą jest częste mycie rąk. Nie dotykajmy twarzy bez ówczesnego umycia dłoni. Zadbajmy o rodziców bądź dziadków. Jeśli możemy, pomóżmy robić im zakupy, aby nie musieli przbywać w dużych skupiskach osóbJeśli władze wprowadzą obostrzenia, stosujmy się do nich.

Bardzo prosimy o udostępnienie, niech dotrze to do jak największej ilości osób!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *