PIERWSZY ZGON SPOWODOWANY ZAKAŻENIEM KORONAWIRUSEM W POLSCE! [PILNE]

Pierwszy zgon spowodowany zakażeniem koronawirusem w Polsce!!!

To pacjentka, która leżała w szpitalu w Poznaniu!

Dzisiaj tj. 13.02.2020 r. odnotowano aż 16 kolejnych oficjalnych przypadków zakażenia koronawirusem (SARS-CoV-2) w Polsce. To już łącznie 47 osoby, z dnia na dzień liczba ta pokaźnie się powiększa.

Miejscowości, w których odnotowano nowe przypadki zakażenia:

4 osoby w Lublinie, 2 osoby w Warszawie, Rzeszowie oraz we Wrocławiu, i po jednym przypadku w Oleśnicy, Poznaniu Sosnowcu, Chorzowie, Zawierciu oraz Łodzi.

KOMUNIKAT MINISTERSTWA ROZWOJU

W związku z licznymi pytaniami i pojawiającymi się fake newsami informujemy, że obiekty handlowe działają normalnie. Nie rozważamy wprowadzenia nakazu dotyczącego zamykania obiektów handlowych. Zarówno pracownicy takich obiektów, jak i klienci, są proszeni o przestrzeganie wytycznych dotyczących przestrzegania zasad higieny, o których informuje Główny Inspektorat Sanitarny.

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

CO ZROBIĆ BY NIE ZOSTAĆ ZARAŻONYM?

Najważniejszą rzeczą jest częste mycie rąk. Nie dotykajmy twarzy bez ówczesnego umycia dłoni. Zadbajmy o rodziców bądź dziadków. Jeśli możemy, pomóżmy robić im zakupy, aby nie musieli przbywać w dużych skupiskach osóbJeśli władze wprowadzą obostrzenia, stosujmy się do nich.

Bardzo prosimy o udostępnienie, niech dotrze to do jak największej ilości osób!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *