BIEDRONKA I TESCO WPROWADZAJĄ GODZINY ZAKUPÓW DLA SENIORÓW!! [PILNE]!!

Koronawirus atakuje zarówno Polsce jak i cały świat. Codziennie dochodzą do nas informację o kolejnych tysiącach przypadków zakażenia wirusem. W Polsce liczby rosną z dnia na dzień.Miejmy nadzieje, że liczby będą spadać.

Dzisiaj odnotowano 59 nowych przypadków, lecz w Ministerstwo nie podało jeszcze danych z województwa Mazowieckiego, gdzie wykonywane jest najwięcej testów i przyrost tam jest bardzo duży. Możemy spodziewać się dużej ilości nowych zakażeń wieczorem.

Kilka minut temu Ministerstwo ogłosiło 8 nowych przypadków, oto ich wpis:

Mamy 8 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Przypadki dotyczą: 2 osób z woj.dolnośląskiego, 2 osób z woj. łódzkiego i 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i podkarpackiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 692/8 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 692/8 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). (stanna godzine 19:30 – 23.03.2020 r.)

BIEDRONKA I TESCO WPROWADZAJĄ GODZINY DLA SENIORÓW!

Lekarze zalecają starszym osobom, aby jak najrzadziej wychodziło z domu, ponieważ są one z grupy podwyższonego ryzyka zakażeniem się koronawirusem (SARS-CoV-2). Do tej grupy należą właśnie osoby starsze. Duże sieci handlowe w związku z tymi zaleceniami wprowadza specjalne ułatwienia dla starszych osób.

Biedronka

Jutro, tj 24 marca w życiu wchodzi nowy plan Biedronki. W sklepach będą umieszczone specjalne skrzynki i gotowe do wypełnienia formularze, dzięki któremu każdy senior, jeśli będzie potrzebował jakiejkolwiek pomocy w robieniu zakupów będzie mógł ją otrzymać. Formularz mogą wypełnić także osoby, które chętne są pomagać seniorom. Formularz taki należy wypełnić i wrzucić do skrzynki. Obie grupy mogą też się zgłosić za pośrednictwem Biura Obsługi Klienta sieci Biedronka dzwoniąc pod numer 22 205 33 00. Wolontariusze mogą się także zarejestrować na stronie www.biedronka.pl.

Mało tego. Dostępna będzie taka opcja, iż senior będzie mógł płacić za zakupy dopiero w momencie dostarczenia ich do odbiorcy. Możliwe jest to poprzez skorzystanie ze specjalnej karty programu “Czas na pomaganie seniorom 65+”. Kartę taką może otrzymać zupełnie każdy senior. Jedynym warunkiem jest posiadanie karty Moja Biedronka.

Specjalna godzina dla seniorów w Biedronce

Pierwsza godzina otwarcia będzie dla seniorów. Będą one wpuszczane jako pierwsze, by przebywały w sklepie jak najkrócej i by zminimaliować ryzyko zakażenia się koronawirusem (SARS-CoV-2). Biedronka wzmacnia też zalecenia dotyczące priorytetowej obsługi seniorów przy kasie – na prośbę osoby starszej pozostali klienci będą proszeni o przepuszczenie jej w kolejce.

Tesco

Tesco także postanowiło wprowadzić specjalne godziny dla seniorów, w których starsze osoby będą mogły spokojnie zrobić zakupy bez większego ruchu, a co za tym idzie zmniejszeniu szans na zakażenie się śmiertelnym wirusem.

Akcja rozpoczyna się jutro (podobnie jak w przypadku Biedronki) i teraz będzie prowadzona już codziennie we wszystkich sklepach Tesco w Polsce. Pomiędzy godziną 9:00 a 10:00 seniorzy będą mogli spokojnie zrobić zakupy. Sklep będzie otwarty normalnie, natomiast sieć prosi pozostałych klientów o wyrozumiałość i przychodzenie do sklepu w każdych innych godzinach.

– Wiemy, że wśród naszych klientów są osoby wymagające od nas wszystkich szczególnej uwagi. Wprowadzając specjalną godzinę każdego dnia chcemy umożliwić im zrobienie niezbędnych zakupów i zapewnić komfort oraz bezpieczny dostęp do potrzebnych produktów. Wierzymy, że nasi klienci wesprą nasze działania i ustąpią pierwszeństwa osobom starszym. W tym szczególnym okresie bardziej niż kiedykolwiek musimy skupić się na wzajemnej pomocy i solidarności – tłumaczy Daria Kulińska, dyrektor ds. komunikacji w Tesco Polska.

Co sądzicie o takich decyzjach największych polskich sieci handlowych?

Apelujemy o to aby każdy kliknął na dole przycisk UDOSTĘPNIJ, aby każdy się o tym dowiedział i stosował się do zasad narzuconych przez właścicieli sieci handlowych!!!!!

Podobne posty

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *