KONIEC PROGRAMÓW TYPU 500+! Rząd wydał oświadczenie!

Fot. Monkpress/East News Program Rodzina 500 Plus. n/z logo programu

500 plus to aktualnie jedyny program prorodzinny w Polsce i choć myśleliśmy, że takowych będzie pojawiać się więcej to jednak rząd oświadcza, że programy typu 500 plus nie będą już się pojawiać.

W roku 2020 500 plus ma zmienić swoją formę, tak poinformowała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Zapowiedziała, że proces który rozwijał program 500 plus już się zakończył. Zaznaczyła też, że w przyszłym roku nie są przewidywane żadne nowe programy, które miały by się opierać na zapomodze pieniężnej dla konkretnych grup społecznych.

Oto część wypowiedzi minister Jadwigi Emilewicz:

W tej kadencji nie będzie kolejnych bezpośrednich dopłat typu nowe 500 plus, ale pojawią się inne usługi wspierające rodziny.

Programy które są zaplanowane na przyszły rok będą miały na celu pomóc rodzinom wielodzietnym, lecz nie poprzez dostarczanie im pieniędzy. Jaki rząd ma plan na tę pomoc? Tego jeszcze nie wiemy, lecz partia rządząca chciałaby, aby w Polsce pojawiła się moda na rodziny na wzór ze Stanów czy Francji.

Aktualne programy w Polsce:

Przypomnijmy, że na chwilę obecną działa w Polsce aż 6 programów oferujących zapomogi finansowe. Należą do nich:

 • Rodzina 500+ czyli 500 plus na każde dziecko.
 • 500 plus dla niezdolnych do samodzielnej egzystencji.
 • Dobry start, czyli 300 plus dla ucznia co roku.
 • 500 plus dla firm – mały ZUS dla przedsiębiorców osiągających niskie dochody, czyli średnio o 500 zł mniej opłat miesięcznie.
 • Emerytura plus, czyli 13 minimalna emerytura co rok.
 • Mama 4 plus – minimalna emerytura dla kobiet, które nie wypracowały świadczeń, ale wychowały co najmniej czworo dzieci.

30 komentarzy

 1. Karola pisze:

  Boże świat się kończy czy te dziecioroby zastanawiają się co będzie za 10 lat ja się skończy 500

  • Irena pisze:

   Dlaczego wyzywasz ludzi od cieciorobow nienormalna kobieto dzieci ktore my matki wychowujemy dając z siebie 100%wszystkiego sa tez zaznaczam twoja przyszloscia.Konkrecistka sie znalazla wzywa Boga nadaremnie a dzieci jej przeszkadzaja swinia bezczelna.Nikt ze swojej kieszeni nie daje tych 500zl.To jest krotki okres pomocy od panstwa weszlo to nie dziesięć lat temu i jakos rodzice dawali rade nakarmic swoje dzieci wiec rowniez jesli odbiora te rażące ludzi w oczy 500zl za dziesiec lat rowniez rodzice beda karmic swoje pociechy.

  • TOMEK pisze:

   Matka tej całej KEROLI pewnie też nie pomyślała co będzie za 10 lat he he i wyrosła taka tempa dzida, chyba że Karola jest zadufaną i rozpieszczaną jedynaczką z sianem wełnie zamiast mózgu której na wszystko pozwalano…

   • czytelnik pisze:

    Irena, powiedz mi od kiedy państwo ma jakieś pieniądze? Wiesz co to jest dług publiczny? Czy więcej dzieci urodziło się przez wprowadzenie rozdawnictwa +?
    wiesz gdzie pracują młodzi? Na pewno nie twoją emeryturę. Dziękuję.

  • Baba jaga pisze:

   Dzieciorób jest z Ciebie babajago śmierdzące penie bez zębów i śmierdzisz i nikt Cię nie chce

 2. Mk pisze:

  Kobieto dzięki tym.ludziom co mają dzieci nasz naród przetrwa.Dzieci to jest sens naszej egzystencji.Chwała im za to .Większość się obawia przelicza czy go stać .Dzieci to najwiekszy skarb i w to panstwo powinno inwestować. Zastanów się po co jesteś na tym świecie.Gdybym tylko mogła to miałabym więcej dzieci.

  • Ala pisze:

   Dlaczego w tak wulgarny sposób wypowiadamy się o rodzinach i dzieciach? Przecież dzieci to przyszłość naszego narodu czy wy tego nie wiecie. Ja sama od niedawna pobieram 500 plus bo mam jedno dziecko i uważam że to super program w Niemczech dzieci biorą wiele więcej i nikt z tym nie ma problemu a unas rodzi się nienawiść.

 3. Anna pisze:

  Karola albo jesteś stara panna albo dzieci nie potrafisz urodzić i dlatego tak sądzisz.
  Ja mam trójkę dzieci , ja i mój mąż pracujemy więc po co ten zbędny komentarz. A jeśli dzieci nie masz to oznacza że się nie znasz na wydatkach np. Wycieczki lub wyjścia do teatru , teatrzyk czy materiały szkolne A już nie mówiąc o ciuchach…….itp……

  • Monia pisze:

   Dzieci są cudem , to nie podlega wątpliwości , ale te wszystkie programy +++ to zwykłe dziadostwo. Państwo powinno obniżyć podatki podnieść pensję, fax ludziom dobry start, żeby mogli pracować na swoje emerytury , utrzymać swoje rodziny , żeby każdy pracował na umowach , żeby wyeliminować śmieciowki i moc żyć na poziomie. Tymczasem rząd nauczył brania za Free, ludzie zrezygnowali z pracy , bądź pracują na czarno i tym którzy korzystają z tych +++ żyje się lepiej niż nam odprowadzajacym podatki ,ale dług państwa rośnie i każda narodzone pociecha rodzi się z długiem u państwa, który robi rząd stosująć rozdawactwo…. W Polsce nie żyje się lepiej , w Polsce żyje się na kredyt , które nasze dzieci i wnuki będą spłacać, jeżeli ten proces rozdawania się nie skończy…

 4. Ania pisze:

  Karola weź sznurek a drzewo się samo znajdzie

 5. Magda pisze:

  Ja uważam że 500 plus jest potrzebne. W innych krajach też dawaja rodzina aby poprawić troszkę chociaż poziom życia. Owszem kiedyś nie było i dzieci się rodziło, karmiło i żyły. Ale zarabiało się więcej a wszystko było tańsze. Mniej towaru w sklepach ale nikt głodny nie chodził nawet jak pracował tylko mężczyzna a kobieta zajmowała się domem. A teraz pracuje mężczyzna, kobieta i nadal brakuje. Więc 500 plus jeśli jest małe dziecko jest bardzo potrzebne, pieluchy, mleko, chusteczki nie daj Boże jak jeszcze zachoruje to leki itd. Tak samo jak jest starsze, jedzenie, ubrania, jakieś wycieczki czy książki,,,,

  • Czdz pisze:

   Ja czekam na decyzję od sierpnia i cisza, ani decyzji ani pieniędzy. To jest program 500+.smiech na sali.

   • Mila pisze:

    Każdy mówi 500 plus po co dają rodzina a nikt nie zauważy że te pieniądze zostają w panstwie

   • Piss jebany pisze:

    Poziom naprawdę macie jak patologia dostajecie 500 plus A za co płacę tyle podatków bo 500 pluscwlasnie debile

   • kasia pisze:

    moze pomaga 500+ ale zamiast wszystkim to niepelnosprawnym im wiecej potrzeba. Duza czesc nie potrzebuje . Inne Panstwa maja ok ale naszego nie stac na to. Za biedni jestesmy. Ograniczyc. Bo ten co zarabia 5tys czy 10tys tez dostaje nie wspominajac o wiekszych zarobkach. Nie wierzcie ,ze Panstwo daje ,bo Was lubi:) to kielbasa wyborcza. Juz pisza ,ze beda zmiany ,bo brak kasy.I chociaz jeden rodzic powinien pracowac.

  • matka pisze:

   jakie książki, książki i ćwiczenia są za darmo

 6. THIEF pisze:

  500+ daje Państwo??
  Poyebani jesteście i tyle!!
  Przez te 500+ chleb będzie kosztował 15 zł za nie długo.
  Pisiory wam dały 500+ z kieszeni podatników (także waszych cymbały)

 7. Kasia pisze:

  Państwo daje, owszem, ale skąd bierze na ten program? Ceny wszystkiego idą w górę, my wszyscy “zrzucamy” się na to. Jest źle, a będzie jeszcze gorzej. Nic tylko usiąść i płakać.

 8. Krystyna pisze:

  Dopóki PIS nie dał , wiele biednych dzieci szło do szkoły bez chleba i nikt o tym nie pisał że nie stać na chleb . Teraz tylko o chlebie piszecie ?

  • Nie znans pisze:

   Mam 4dzieci z piątym w ciąży maz pracuje ja nie utrzymuje się z niskiej renty trujkie urodziłam zanim były 500plus i co też jestem dzieciorobem ludzie schodzicie na psy a upszedzam pobieram wszystkie świadczenia a one są wydawane na moje dzieci

  • Emilia pisze:

   500+ to naprawdę pomoc dla ludzi. Ja pracuję partner cały czas pracował w ostatnich latach chorował i ZUS stwierdził że nie miał w ostatnich latach ciągłości 18 miesięcy a lat przepracowanych ponad dwadzieścia . Dzieci nie dostaną renty po zmarłym ojcu . Ja mam najniższa krajowa i dodatek na dzieci . Dzieci są w wieku szkolnym . Nie biadolcie na to że ktoś ma 500+ . Wszystko drogie wszkolach wymagają . Gdzie opłaty i życie. Najlepiej zabrać dziecia wszystko . A jak nie będą miała godnego życia tobie zabrać do domu dziecka. Podejście zazdrosnego Polaka.

 9. Jarek pisze:

  A ja uważam ,że unia europejska i rządy PIS ten cały social uczący ludzi nieróbstwa powinien być zniszczony . Zamiast motywować ludzi do pracy oni robią w Polsce patologie !!!

 10. Kola pisze:

  Oczywiście że 500 plus jest potrzebne żeby pomóc rodzinie ale dla tych co pracują albo choć jeden rodzić pracuje .bo duża jest pomoc dla patologi co żadne nie pracuje i pieniądze zamiast na dzieci idą na alkochol a dzieci nic z tego nie mają

 11. Weronika pisze:

  KAROLA!
  Wolę mieć dzieci i szczęśliwe życie niż być STARĄ PANNĄ ( bo pewnie taką jesteś ) Do prawdziwej KOBIETY Tobie jeszcze sporo brakuje! Żal Mi zawsze takich EGOISTEK jak Ty! Pozdrawiam ‍♀️

 12. Milutka pisze:

  Witam!
  Czytając komentarze, zauważam wiele negatywnych. Ale szczerze mówiąc te 500+ powinno być dla rodzin gdzie chociaż jeden z rodziców pracuje a nie we 2 siedzą w domu i tylko dzieci się rodzą. A co jak zabiorą 500+? Dzieci pójdą w odstawkę, a może do domu dziecka. A z tego co mi wiadomo że środowiska już brakuje rodzin zastępczych właśnie dla dzieci z rodzin wielodzietnych, gdzie pieniądze szły głównie na różne używki.
  Ja pracuje i mój mąż też i naprawdę nie warto tu się obrażać nawzajem. Sama nie urodziłam swojego dziecka bo nie możemy z mężem mieć dzieci. (tak napisałam zwłaszcza do osoby co napisała, “że swoich nie urodzila”). A tak podsumowując te 500+,jest z naszym podatków, osób które pracują. Pozdrawiam

 13. Pracuje za 2100 na rękę nie jestem wybitnie zdolny jest to płaca która można dostać w moim mieście. Mam dwójkę dzieci żadnej pomocy że strony rodziców którzy są schorowani. Żeby utrzymać rodzinę musiałbym wyjechać za granicę nie mając 500 plus. Na tą chwilę odliczając opłaty mamy 1500zl na życie na cały miesiąc na 4 osoby jeśli zabiorą 500plus zostaje 500zl. Jeśli nagle nie zwiększa średnie krajowej o 1000zl wszyscy tak żyjący będą głodować co skończy się skrajnymi zachowaniami itd rozumiem że to pieniądze podatników, ale przynajmniej zaczęli coś oddawać a nie jak wcześniej kasa znikała bez odzewu

 14. Marzena pisze:

  Wszyscy piszą bo dzieci, bo 500+,ale niekt nie napiszę że uliczny pijak dostaje pieniądze za chlanie! Może tego warto się czepić to też jest ważna kwestia, oni nie muszą robić nic a dostają!

 15. Beana pisze:

  Do wszystkich, którzy biorą 500+ – tak, to my wykładamy pieniądze z naszych własnych kieszeni, żebyście wy dostali te pieniądze, rzad ściaga daniny publiczne i to bardzo duże, żeby kupować sobie takie ciemne masy właśnie. A wam nie chce się pracować, więc rodzicie dzieci, żeby dostać to co wam się nie należy. Ale wy, którzy pracą się nie pokalacie nie zrozumiecie jednej fundametalnej zasady. Wystarczy ludziom pozwolić godnie zarabiać, wystarczy nie zabierać kosmicznych podatków, składek, zapewnić warunki przedszkolne dla maluchów, zeby rodzice mogli uczciwie pracować, niekt nie będzie wtedy potrzebował jałmużny. Również wtedy okaże się który polityk jest uczciwy, któremu nie będzie zależało na dyktaturze i kto będzie miał szansę mądrze rządzić. W tym momencie jesteście tak samo winni jak rząd, który was i tak finalnie będzie miał w głębokim poważaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *