NIE ŻYJE 43-LETNI MĘŻCZYZNA Z RADOMIA. BYŁ ZAKAŻONY KORONAWIRUSEM (SARS-CoV-2)!!!

Prezydent Radomia informuje o zgonie zakażonego koronawiursem (SARS-CoV-2). Mężczyzna miał 43-lata. Do szpitala trafił 16 marca jako pierwsza oficjalnie zakażona osoba w tamtych okolicach koronawirusem (SARS-CoV-2). To kierowca PKS. Początkowo jego stan podawano jako dobry, lecz w późniejszym czasie zaczął się pogarszać.

Ministerstwo Zdrowia nie potwierdziło jeszcze tych informacji, więc w statystykach nie zalicza się jeszcze tego zgonu, jako zgonu z powodu zakażenia koronawirusem (SARS-CoV-2), lecz jeżeli informacja wyszła od prezydenta możemy się tego spodziewać w najbliższym czasie.

źródło: łukaszbok_kiks – instagram.

Koronawirus atakuje zarówno Polsce jak i cały świat. Codziennie dochodzą do nas informację o kolejnych tysiącach przypadków zakażenia wirusem. W Polsce liczby rosną z dnia na dzień i właśnie wczoraj padła rekordowa ilość zakażeń. Miejmy nadzieje, że liczby będą spadać.

Dzisiaj z samego rana Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 11 przypadkach zakażeń koronawirsuem (SARS-CoV-2). Łącznie w Polsce jest już 547 osób, które przeszły pozytywny wynik testu na obecność wirusa.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. śląskiego, po 2 osoby z woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i podkarpackiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta.

WAŻNY APEL SANEPIDU:

Łódzki sanepid szuka ludzi, którzy 6 marca (piątek) wieczór przebywały w lokalu “Agrafka” przy ul. Piotrkowskiej 90.

Sanepid apeluje do osób, które wtedy przebywały w lokalu w godzinach od 20 do około północy. Jest to bardzo ważne, ponieważ jak się później okazało kilka osób z tej imprezy pozytywnie przeszły test na obecność koronawirusa. Jeśli byłeś/byłaś bądź jesteś świadkiem i wiesz kto mógł tam przebywać, sanepid prosi o kontakt pod numer tel. 42 253 99 00 lub 600 241 646. Jeśli nie, udostępnij ten artykuł, aby komunikat dotarł do jak największej ilości osób!! PILNE!

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

CO ZROBIĆ BY NIE ZOSTAĆ ZARAŻONYM?

Najważniejszą rzeczą jest częste mycie rąk. Nie dotykajmy twarzy bez ówczesnego umycia dłoni. Zadbajmy o rodziców bądź dziadków. Jeśli możemy, pomóżmy robić im zakupy, aby nie musieli przbywać w dużych skupiskach osóbJeśli władze wprowadzą obostrzenia, stosujmy się do nich.

Bardzo prosimy o udostępnienie, niech dotrze to do jak największej ilości osób!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *