KORONAWIRUS dotarł do POLSKI? Coraz więcej osób w szpitalach!

W Koszalinie do Szpitala trafił pacjent, u którego podejrzewane jest zarażenie się koronawirusem. Osoba ta wróciła z rejonów, które są objęte epidemią. Jego stan jest dobry. Natomiast do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsko-Białej zgłosiła się pacjentka, która wróciła z Włoch. Kobieta trafiła do izolatki. Trwają obserwacje. Koronawirus rozprzestrzenia się po Europie. Choć w Polsce nie stwierdzono jeszcze żadnego przypadku zakażenia, media informują o dwóch osobach, u których podejrzewa się infekcję.

Sytuacja we Włoszech robi się z każdym dniem coraz poważniejsza. Mówi się o oficjalnych 821 przypadkach. Zmarło 21 osób.

We Francji łącznie 57 zakażeń koronawirusem. Minister zdrowia zaleca, by nie podawać sobie dłoni na przywitanie/pożegnanie.

W Iranie sytuacja także jest napięta. Mówi się o 47 osobach zakażonych, liczba ofiar natomiast wynosi 12. Prawdopodobnie są to mocne zaniżone dane.

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *