[KORONAWIRUS]: DRASTYCZNE PRZEPISY, OLBRZYMIE KARY – ZAKAZ ZGROMADZEŃ POWYŻEJ DWÓCH OSÓB U NASZYCH SĄSIADÓW! [PILNE]

Koronawirus atakuje zarówno Polsce jak i cały świat. Codziennie dochodzą do nas informację o kolejnych tysiącach przypadków zakażenia wirusem. W Polsce liczby rosną z dnia na dzień.Miejmy nadzieje, że liczby będą spadać.

Gorsza sytuacja jest natomiast u naszych zachodnich sąsiadów. Tam liczba zakażonych wzrosła (na dzień 22.03.2020 r.) do aż 25 tysięcy zakażonych osób koronawirusem (SARS-CoV-2). Zmarło ponad 90 osób.

Nowe przepisy!

Z tego powodu rząd federalny i kraje związkowe RFN porozumiały się co do dalszego przeciwdziałania pandemii. Wprowadzają drastyczne przepisy, a za złamanie ich kara będzie olbrzymia.. aż do 25 tyś euro!

Nowe zasady mają przeciwdziałać szybkiemu rozprzestrzenianiu się wirusa. Chodzi o to, by w szpitalach nie brakowało łóżek dla pacjentów zarażonych koronawirusem i wymagających intensywnej opieki medycznej.

Wczoraj odbyła się telekonferencja, na której wprowadzone zostały nowe zasady przez kanclerz Angele Merkel oraz premierów krajów związkowych. Mianowicie zakazane zostały zgromadzenia, w których występują więcej niż dwie osoby. Nie dotyczy oczywiście to rodzin i osób mieszkających pod jednym dachem.

Zamknięto również wszystkie miejsca do pielęgnacji, tj. kosmetologia, fryzjerstwo. Za złamanie zakazu można dostać karę finansową aż do 25 tysięcy euro!

Koronawirus w Niemczech. Angela Merkel poddana kwarantannie

Kanclerz Angela Merkel została poddana kwarantannie. Wszystko z uwagi na fakt, że koronawirusa wykryto u lekarza, który ją badał.

Merkel ma mieć zrobione testy na obecność wirusa.

Co sądzicie o takich działaniach rządu? Może w Polsce też powinniśmy pójść w tym kierunku? Jakie są wasze odczucia, podzielcie się w komentarzu!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *