KIEDY ZAKOŃCZY SIĘ PANDEMIA KORONOWIRUSA? EKSPERT ROZWIAŁ WSZELKIE WĄTPLIWOŚCI!

Wirus, z którym aktualnie zmaga się prawie cały świat (koronawirus SARS-CoV-2) roznosi się w krajach, w których obecnie temperatura oscyluje pomiędzy zero a plus 20 stopni. Ekspert w dziedzinie immunologii i terapii zakażeń przekazał informacje, iż wirus samoistnie nie zniknie wraz z lepszą pogodą (wiosna, lato).

Temperatura nie ma żadnego znaczenia podczas rozprzestrzeniania się wirusa drogą kropelkową.”Teraz wiemy, że wirus roznosi się w różnych krajach, gdzie temperatura w tym momencie wynosi od zera do plus 20 stopni. Na pewno nie spodziewam się, żeby sama wyższa temperatura i promieniowanie słoneczne UV zatrzymało wirusa” – podkreślił.

“Chciałbym przypomnieć, że wirus żyje w ludziach, których temperatura ciała wynosi 36,6 st. C i czuje się dobrze” – dodał.

Stwierdził też, że poprzez wyższe temperatury liczba zakażeń może spaść, ponieważ ciężej będzie zarazić się drogą kontaktową, czyli na różnego powierzchniach wirus będzie żył krócej.

Minister Zdrowia podkreśla, że to nie są wakacje ani ferie. Nie zabijajmy nudy na mieście. Placówki zostały zamknięte dlatego, aby młodzież nie roznosiła wirusa. Młodzież przechodzi tę chorobę głównie bezobjawowo, lecz jest najbardziej mobilna i może zakażać duże ilości osób.

Apel do rodziców: Starajmy nie zostawiać dzieci pod opieką dziadków!

Minister Zdrowia na oficjalnym profilu na Twitterze podał informacje na temat kolejnych zachorowań na koronawiursa (SARS-CoV-2) w Polsce.

Tym razem jest to 16 nowych przypadków, liczby drastycznie rosną, dzisiaj to już 44 nowe przypadki, a godzina jest wczesna. Łącznie to już 221 przypadków zachorowań w Polsce, nie żyje 5 osób.

WAŻNY APEL SANEPIDU:

Łódzki sanepid szuka ludzi, którzy 6 marca (piątek) wieczór przebywały w lokalu “Agrafka” przy ul. Piotrkowskiej 90.

Sanepid apeluje do osób, które wtedy przebywały w lokalu w godzinach od 20 do około północy. Jest to bardzo ważne, ponieważ jak się później okazało kilka osób z tej imprezy pozytywnie przeszły test na obecność koronawirusa. Jeśli byłeś/byłaś bądź jesteś świadkiem i wiesz kto mógł tam przebywać, sanepid prosi o kontakt pod numer tel. 42 253 99 00 lub 600 241 646. Jeśli nie, udostępnij ten artykuł, aby komunikat dotarł do jak największej ilości osób!! PILNE!

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

CO ZROBIĆ BY NIE ZOSTAĆ ZARAŻONYM?

Najważniejszą rzeczą jest częste mycie rąk. Nie dotykajmy twarzy bez ówczesnego umycia dłoni. Zadbajmy o rodziców bądź dziadków. Jeśli możemy, pomóżmy robić im zakupy, aby nie musieli przbywać w dużych skupiskach osóbJeśli władze wprowadzą obostrzenia, stosujmy się do nich.

Bardzo prosimy o udostępnienie, niech dotrze to do jak największej ilości osób!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *