SKANDALICZNY RACHUNEK ZA LECZENIE KORONAWIRUSEM. PACJENTKA POKAZAŁA RACHUNEK *SZOK* [USA]

epa08215113 Two medical personnel work in the patients' ward at Jinyintan Hospital, designated for critical COVID-19 patients, in Wuhan, Hubei province, China, 13 February 2020. The city, the epicenter of the novel coronavirus outbreak, reported 13,436 new cases of COVID-19 on 12 February only, after the city combed communities for patients and expanded the capacity to take them in. The disease caused by the SARS-CoV-2 has been officially named Covid-19 by the World Health Organization (WHO). The outbreak, which originated in the Chinese city of Wuhan, has so far killed at least 1,369 people with over 60,000 infected worldwide, mostly in China. EPA/YUAN ZHENG CHINA OUT Dostawca: PAP/EPA.

Koronawirus atakuje zarówno Polsce jak i cały świat. Codziennie dochodzą do nas informację o kolejnych tysiącach przypadków zakażenia wirusem. W Polsce liczby rosną z dnia na dzień i właśnie wczoraj padła rekordowa ilość zakażeń. Miejmy nadzieje, że liczby będą spadać.

W sumie liczba osób zakażonych w Polsce koronawirusem: 634/7(wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Skandaliczny rachunek pacjentki!

Kilka dni wstecz, pewna kobieta z USA opublikowała na swoim twitterze zdjęcie rachunku. Kwota jaką musi zapłacić za leczenie zakażenia koronawirusem (SARS-CoV-2) jest kosmiczna. Rachunek otrzymała od razu po opuszczenie szpitala, po tym jak uznano ją za wyzdrowiałą. Teraz kobieta prosi o pomoc swoich obserwatorów. Nie jest w stanie zapłacić takiej kwoty z własnej kieszeni.

Aktualnie w USA panuje takie prawo, że jeśli nie jest się ubezpieczonym (jest takich przypadków aż 20 milionów) to koszty leczenia trzeba zapłacić z własnej kieszeni. Władze USA są w trakcie szukania rozwiązania w związku z tym problemem. Póki co, pokrywane są tylko koszty wykonania testu na obecność koronawirusa (SARS-CoV-2).

Oto wpis kobiety na twitterze:

Kobieta musi zapłacić prawie 35 tysięcy dolarów za leczenie. Rachunek przerósł jej możliwości finansowe.

WAŻNY APEL SANEPIDU:

Łódzki sanepid szuka ludzi, którzy 6 marca (piątek) wieczór przebywały w lokalu “Agrafka” przy ul. Piotrkowskiej 90.

Sanepid apeluje do osób, które wtedy przebywały w lokalu w godzinach od 20 do około północy. Jest to bardzo ważne, ponieważ jak się później okazało kilka osób z tej imprezy pozytywnie przeszły test na obecność koronawirusa. Jeśli byłeś/byłaś bądź jesteś świadkiem i wiesz kto mógł tam przebywać, sanepid prosi o kontakt pod numer tel. 42 253 99 00 lub 600 241 646. Jeśli nie, udostępnij ten artykuł, aby komunikat dotarł do jak największej ilości osób!! PILNE!

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

CO ZROBIĆ BY NIE ZOSTAĆ ZARAŻONYM?

Najważniejszą rzeczą jest częste mycie rąk. Nie dotykajmy twarzy bez ówczesnego umycia dłoni. Zadbajmy o rodziców bądź dziadków. Jeśli możemy, pomóżmy robić im zakupy, aby nie musieli przbywać w dużych skupiskach osóbJeśli władze wprowadzą obostrzenia, stosujmy się do nich.

Bardzo prosimy o udostępnienie, niech dotrze to do jak największej ilości osób!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *