SKANDALICZNY RACHUNEK ZA LECZENIE KORONAWIRUSEM. PACJENTKA POKAZAŁA RACHUNEK *SZOK* [USA]

Koronawirus atakuje zarówno Polsce jak i cały świat. Codziennie dochodzą do nas informację o kolejnych tysiącach przypadków zakażenia wirusem. W Polsce liczby rosną z dnia na dzień i właśnie wczoraj padła rekordowa ilość zakażeń. Miejmy nadzieje, że liczby będą spadać.

W sumie liczba osób zakażonych w Polsce koronawirusem: 634/7(wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Skandaliczny rachunek pacjentki!

Kilka dni wstecz, pewna kobieta z USA opublikowała na swoim twitterze zdjęcie rachunku. Kwota jaką musi zapłacić za leczenie zakażenia koronawirusem (SARS-CoV-2) jest kosmiczna. Rachunek otrzymała od razu po opuszczenie szpitala, po tym jak uznano ją za wyzdrowiałą. Teraz kobieta prosi o pomoc swoich obserwatorów. Nie jest w stanie zapłacić takiej kwoty z własnej kieszeni.

Aktualnie w USA panuje takie prawo, że jeśli nie jest się ubezpieczonym (jest takich przypadków aż 20 milionów) to koszty leczenia trzeba zapłacić z własnej kieszeni. Władze USA są w trakcie szukania rozwiązania w związku z tym problemem. Póki co, pokrywane są tylko koszty wykonania testu na obecność koronawirusa (SARS-CoV-2).

Oto wpis kobiety na twitterze:

Kobieta musi zapłacić prawie 35 tysięcy dolarów za leczenie. Rachunek przerósł jej możliwości finansowe.

WAŻNY APEL SANEPIDU:

Łódzki sanepid szuka ludzi, którzy 6 marca (piątek) wieczór przebywały w lokalu “Agrafka” przy ul. Piotrkowskiej 90.

Sanepid apeluje do osób, które wtedy przebywały w lokalu w godzinach od 20 do około północy. Jest to bardzo ważne, ponieważ jak się później okazało kilka osób z tej imprezy pozytywnie przeszły test na obecność koronawirusa. Jeśli byłeś/byłaś bądź jesteś świadkiem i wiesz kto mógł tam przebywać, sanepid prosi o kontakt pod numer tel. 42 253 99 00 lub 600 241 646. Jeśli nie, udostępnij ten artykuł, aby komunikat dotarł do jak największej ilości osób!! PILNE!

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

CO ZROBIĆ BY NIE ZOSTAĆ ZARAŻONYM?

Najważniejszą rzeczą jest częste mycie rąk. Nie dotykajmy twarzy bez ówczesnego umycia dłoni. Zadbajmy o rodziców bądź dziadków. Jeśli możemy, pomóżmy robić im zakupy, aby nie musieli przbywać w dużych skupiskach osóbJeśli władze wprowadzą obostrzenia, stosujmy się do nich.

Bardzo prosimy o udostępnienie, niech dotrze to do jak największej ilości osób!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *