CENTRA HANDLOWA ZOSTANĄ ZAMKNIĘTE NA CZTERY SPUSTY? [PILNE]

Czy dojedzie do zamknięcia galerii handlowych?

Na pytanie odpowiada minister rozwoju.

Kwestia galerii handlowej jest już tematem naszych dyskusji. Galerie handlowe to miejsca, które odwiedza mnóstwo osób. Śledzimy portale społecznościowe i widzimy, że dzieci, które mają teraz wolne, często  umawiają się na spotkania w galeriach. Apelujemy o rozsądek i ograniczenie wizyt w tych miejscach.

Czy bary i restauracje mogą zostać zamknięte?

Wszystkie miejsca, gdzie spotykamy się w większym gronie, gdzie jesteśmy blisko siebie, są dzisiaj roznosicielem wirusa. Dyskusja na temat zamknięcia lokali gastronomicznych wciąż się toczy. Jesteśmy w stałym kontakcie z branżą, która podchodzi do tego tematu ze zrozumieniem. Restauracje są dzisiaj gotowe do dystrybucji jedzenia zdalnie.

Rząd nie chciałby sytuacji, w której młodzież, która pozostała w domach i “będzie przez najbliższe dwa tygodnie się umawiać w centrach handlowych w tzw. food cornerach, w miejscach z restauracjami i tam będzie spędzać czas, bo to nie będzie zgodne z tym, co chcielibyśmy osiągnąć”.

źródło gazeta.pl , tokfm.pl

Dzisiaj, tj 13.03.2020 r. zdiagnozowano kolejne 13 przypadków zakażenia koronawirusem (SARS-CoV-2) w Polsce. Łącznie daje to już oficjalnie 64 zakażonych osób, jedna osoba zmarła. Oto miasta, w których odnotowano dzisiejsze przypadki:

Leżajsk – dwie osoby, Łódź – trzy nowe przypadki, Szczecin – dwie osoby, po jednym przypadku w Warszawie, Poznaniu, Nisko, Zawierciu, Wrocławiu, Lublinie.

KOMUNIKAT MINISTERSTWA ROZWOJU

W związku z licznymi pytaniami i pojawiającymi się fake newsami informujemy, że obiekty handlowe działają normalnie. Nie rozważamy wprowadzenia nakazu dotyczącego zamykania obiektów handlowych. Zarówno pracownicy takich obiektów, jak i klienci, są proszeni o przestrzeganie wytycznych dotyczących przestrzegania zasad higieny, o których informuje Główny Inspektorat Sanitarny.

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

CO ZROBIĆ BY NIE ZOSTAĆ ZARAŻONYM?

Najważniejszą rzeczą jest częste mycie rąk. Nie dotykajmy twarzy bez ówczesnego umycia dłoni. Zadbajmy o rodziców bądź dziadków. Jeśli możemy, pomóżmy robić im zakupy, aby nie musieli przbywać w dużych skupiskach osóbJeśli władze wprowadzą obostrzenia, stosujmy się do nich.

Bardzo prosimy o udostępnienie, niech dotrze to do jak największej ilości osób!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *