ANDRZEJ DUDA OBIECUJE DODATKOWE PIENIĄDZE DLA POLAKÓW!! ZOBACZ CZY CI SIĘ NALEŻY! [PILNE]!

W piątek po godz. 10 rozpoczęła się konwencja programowa starającego się o kolejną kadencje Andrzeja Dudy, podczas której ma przedstawił swój program wyborczy na kolejną kadencję.

Swoje wystąpienie prezydent zapoczątkował takimi oto słowami:

– Z wielką determinacją walczyłem przez ostatnie pięć lat, ale też wcześniej. Dziś zadajemy sobie fundamentalne pytania, których kiedyś sobie nie zadawaliśmy w ogóle. Chcę powiedzieć: o takiej Polsce, o jakiej marzyłem, o takiej jaka jest dzisiaj, ale także o takiej, w jaką głęboko wierzę, że będzie – rozpoczął konferencje prezydent.

Bezpieczeństwo

– 500 złotych jako dodatek – te pieniądze będą. Możecie być pewni. Ja nigdy, jako prezydent, nie pozwolę, by ktokolwiek odebrał te pieniądze – zapewnił Duda. Dodał także, że inne programy społeczne także zostaną podtrzymane.

– Zasiłek dla bezrobotnych musi być podniesiony do 1300 zł, ale także musi być dodatkowe wsparcie, taki zasiłek solidarnościowy. 1200 zł na trzy miesiące dla każdej osoby, która straci pracę z powodu koronawirusa – zapowiedział prezydent.

https://twitter.com/AndrzejDuda2020/status/1256141905139838976?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1256141905139838976&ref_url=https%3A%2F%2Fpulsembed.eu%2Fp2em%2Fzrc50E5jU%2F

Zdrowie

– Bardzo dziękuję polskiemu personelowi medycznemu za ich wspaniałą pracę, służbę w tym trudnym czasie. Wiem, że przeżywacie bardzo trudne chwile – zapewnił Duda. Zapowiedział również, że do 2030 roku wprowadzimy Narodowy Program Walki z Rakiem.

– Zdecydowałem o powołaniu Funduszu Medycznego, czyli czegoś, nad czym myśleliśmy jeszcze zanim w Polsce pojawiła się epidemia. Fundusz jest potrzebny po to, by rodzice nie musieli błagać o pieniądze dla dzieci, by operacje mogły zostać wykonane poza granicami Polski, byśmy mieli pieniądze na rozwój infrastruktury w szpitalach. Fundusz będzie operował kwotą 3 mld zł – zapowiedział prezydent.

Praca

– Gospodarka to produkt Polski, to wsparcie dla polskiej wsi. Gospodarka jeszcze dwa miesiące temu miała się świetnie. Dziś patrzymy z trwogą na tę sytuację kryzysową. Przede wszystkim, chcę dziś podziękować polskim przedsiębiorcom, którzy nie będą zwalniać pracowników w tym trudnym czasie – powiedział prezydent.

– Zapewniam, że nadal będę wspierał i realizował ekspansję polskiego państwa – zagwarantował Duda. – W najbliższym czasie złożę w Sejmie ustawę o polskim gospodarskie rolnym. Będę się starał, by polscy rolnicy dostawali dofinansowania na poziomie europejskim – zapowiedział dodając, że wesprze również polską turystykę, która szczególnie ucierpi ze względu na pandemię koronawirusa

– Zajmiemy się również naszą gospodarką retencyjną. Planujemy wielki program retencji: budowania i modernizowania zbiorników wody. Na ten cel na przestrzeni najbliższych lat przewidziane jest ponad 157 mln zł – dodał.

– Przez ostatnie pięć lat wiele się wydarzyło. Odkąd złożyłem moje prezydenckie ślubowanie, wybrałem się z wizytą do każdego państwa członkowskiego NATO, by powiedzieć jedną rzecz: wojska NATO muszą być w Polsce, a Polska chce obrać udział w obronie NATO – powiedział prezydent.

– Potrzebna jest realizacja rozwijania współpracy Państw Trójmorza. Cieszę się, że dołączają do nas kolejne kraje, potęgi gospodarcze, jak USA i Chiny.

– Chciałbym, żebyśmy jako państwo ograniczali emisję, to jest wielkie zadanie na następne dziesięciolecia. Chcemy zmierzać w kierunku ograniczenia emisji CO2 i chronić klimat w jak największym stopniu. Nie możemy jednak chronić klimat poprzez zubożenie społeczeństwa – zapewnił.

– Mogę wszystkim Polakom obiecać, że jeśli obdarzycie mnie zaufaniem, to będę tę politykę kontynuował: odbudowy silnej i niezależnej Polski. W przeszłości podejmowałem trudne decyzje, nie zawsze zgodne z obozem, z którego się wywodzę, wbrew niektórym decyzjom, ale zawsze miałem odpowiedzialność podejmować trudne decyzje – zaznaczył.

– Proszę, żebyście wzięli udział w wyborach i proszę o wasz głos. Jeszcze Polska nie zginęła. Wierzę, że to, co się dzieje wokół nas, spowoduje, że wyjdziemy z tego silniejsi – zakończył swoje przemówienie prezydent.

NOWY KOMUNIKAT MINISTERSTWA ZDROWIA

Koronawirus atakuje zarówno Polsce jak i cały świat. Codziennie dochodzą do nas informację o kolejnych tysiącach przypadków zakażenia wirusem. W Polsce liczby rosną z dnia na dzień.Miejmy nadzieje, że liczby będą spadać.

Około godziny 13:30 Ministerstwo Zdrowia opublikowało wpis na twitterze, w którym ogłaszają nową liczbę zakażonych koronawirusem (SARS-CoV-2) w Polsce! Poinformowano także o kolejnych osobach, które zmarły z powodu zakażenia wirusem.

Oto wpis Ministerstwa Zdrowia:

Mamy 228 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (141), łódzkiego (18), dolnośląskiego (17), małopolskiego (16), podkarpackiego (8), kujawsko-pomorskiego (6), pomorskiego (6), lubelskiego (5), zachodniopomorskiego (5), opolskiego (4), wielkopolskiego (2). Z przykrością informujemy o śmierci 7 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 89-M Zgierz, 63-M, 62-M Łódź, 85-M Gliwice, 55-M Rybnik, 86-M Gdańsk, 76-K Łomża. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 13 105/651 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Sfałszowane wyniki zakażeń koronawirusem!

Wiadomości przekazane wcześniej przez Ministerstwo Zdrowia okazały się fałszywe, wszystko przez błąd w raporcie przekazanym przez jedno z laboratoriów. Resort sprostował przekazane informacje dotyczące liczby zakażonych koronawirusem na terenie naszego kraju, zaszła spora zmiana w danych.

W związku z przekazanym przez WSSE Katowice raportem dot. wyników fałszywie dodatnich wykonanych w dniach 16-19.04 w laboratorium Kardio-Med Silesia Śląski Park Technologii Medycznych w Zabrzu informujemy, że wyniki 63 próbek są negatywne. Dlatego zostają odjęte ze statystyk. Liczba zakażonych koronawirusem: 12 877/644 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Zmiany w obostrzeniach!

Koniec z „godzinami dla seniorów”. Zapowiedziała Wicepremier i Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz. Wiadomo, kiedy dokładnie zostanie zniesiona ta restrykcja.

Od poniedziałku 4 maja działalność wznowią m.in. galerie handlowe. Będą one jednak działać w ścisłym reżimie sanitarnym – jeden klient na 15 metrów kwadratowych. Zamknięte pozostaną restauracje oraz strefy rekreacyjne. Te zmiany sprecyzowała Wicepremier i Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz. W rozmowie z serwisem wnp.pl poinformowała, że zmniejszona zostanie o połowę liczba miejsc parkingowych:

Wyłączamy ławki i ‚wyspy’, a także całą przestrzeń czasu wolnego. Wyłączamy food courty, czyli miejsca, w których są restauracje. Te jeszcze w tej chwili będą zamknięte.

Koniec z „godzinami dla seniorów”

Kolejnym krokiem ma być zniesienie „godzin dla seniorów”. Chodzi o obowiązujące od poniedziałku do piątku (początkowo również w weekendy) w godzinach 10-12 restrykcje, gdy na obsługę mogą liczyć wyłącznie osoby mające ponad 65 lat. Jak powiedziała Emilewicz:

Zniesione zostają te „godziny dla seniorów”, więc ta liczba godzin w galeriach będzie w całym wymiarze pracy sklepów dostępna.

Na koniec Wiceminister dodała:

Mam nadzieję, że Polacy pójdą do tych sklepów po to, żeby zrobić zakupy, a nie po to, aby przejść się tam na spacer.

“Od 6 maja chcemy dopuścić możliwość otwarcia żłobków i przedszkoli. (…) Od 4 maja otwieramy hotele i miejsca noclegowe (…). 4 maja będą również mogły być otwarte galerie handlowe” – ogłosił premier Mateusz Morawiecki, przedstawiając na konferencji prasowej szczegóły II etapu luzowania obostrzeń, wprowadzonych w ramach walki z epidemią koronawirusa. Szef rządu zapowiedział także uruchomienie od 4 maja zabiegów rehabilitacyjnych i otwarcie niektórych instytucji kultury jak muzea czy biblioteki.Play Video

“Jesteśmy przekonani, że pewną kontrolę nad koronawirusem przejęliśmy – ale nie jest to kontrola całkowita” – zaznaczył Mateusz Morawiecki na rozpoczęcie konferencji prasowej.

“Otwieramy gospodarkę, ale ani o centymetr nie luzujemy reguł bezpieczeństwa. (…) Pamiętajmy: z domu wychodzimy do pracy, po zakupy i w sytuacjach życiowo koniecznych” – podkreślał.

Dalej szef rządu poinformował o szczegółach II etapu luzowania obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa:

  • od 6 maja otwarte mogą być żłobki i przedszkola, przy czym w przypadku każdej placówki decyzję podejmował będzie organ założycielski,
  • od 4 maja otwarte zostaną hotele i miejsca noclegowe,
  • od 4 maja otwarte zostaną galerie handlowe,
  • od 4 maja przywrócone będą zabiegi rehabilitacyjne.


Szef rządu poinformował również, że kolejne etapy luzowania obostrzeń ogłaszane będą co dwa tygodnie, a zależeć będą od przyrostu zachorowań na COVID-19 i wydajności służby zdrowia czy przestrzegania zasad dystansowania społecznego.

Do kiedy zamknięte szkoły?

– Niestety obecne warunki epidemiczne nie pozwalają na to, abyśmy odwiesili działalność szkół, przedszkoli i żłobków. Dlatego też zdecydowaliśmy o dalszym ograniczeniu działalności tych placówek – powiedział minister edukacji narodowej. – To ograniczenie tym razem przesuwamy na znacznie dłuższy termin, bo do 24 maja. Piontkowski zaznaczył, że uczniowie szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych, ponadpodstawowych kontynuują naukę w formie zdalnej.

Kiedy odbędzie się matura 2020?

– Egzamin maturalny się odbędzie, podobnie egzamin ósmoklasisty. Wyznaczyliśmy daty dość odlegle i bezpieczne. Matura rozpocznie się 8 czerwca. Ze względu na sytuację epidemiologiczną nie będzie części ustnej. Będą to tylko egzaminy pisemne – zaznaczył.

Minister na briefingu prasowym przekazał, że dodatkowy egzamin maturalny dla osób, które z różnych, usprawiedliwiony przyczyn nie będą mogły przystąpić do matury w terminie podstawowym, powinien odbyć się na początku lipca.

Kiedy koniec epidemii w Polsce?

Wraz z początkiem kwietnia, amerykański Instytut Pomiarów i Ocen Stanu Zdrowia (The Institute for Health Metrics and Evaluation, z siedzibą w Seattle) przewidywał, iz szczyt epidemii koronawirusa w Polsce przypadnie na drugą połowę kwietnia, a liczba osób zmarłych osiągnie wynik dwóch tysięcy. 

Aktualne dane dotyczące przebiegu pandemii w Polsce zmieniły wcześniejsze prognozy. Amerykańscy naukowcy ocenili, że szczyt zachorowań na COVID-19 Polska ma już za sobą, a obecna fala epidemii koronawirusa powinna zakończyć się w drugiej połowie maja.

Koniec epidemii nad Wisłą spodziewany jest w połowie maja. Jak podkreślają liczne źródła, mowa jest jedynie o końcu pierwszej fali koronawirusa, a niektórzy już zapowiadają, że kolejny dramat rozegra się we wrześniu. Wtedy uderzy w nas również sezon grypowy w Polsce.

Wiceszef MZ Waldemar Kraska podczas konferencji prasowej był pytany, na ile wiarygodne są badania amerykańskich naukowców. Jego odpowiedź brzmiała następująco:

Tych różnych prognoz spływa do naszego ministerstwa kilkanaście. Niestety wszystkie się od siebie różnią. Ja bym bardzo się cieszył, gdyby ta prognoza naukowców amerykańskich się sprawdziła, ale niestety inne prognozy pokazują, że to jeszcze przed nami. Wszystko jest w naszych rękach, dlatego powinniśmy przestrzegać tego reżimu, który jest w tej chwili – powiedział

źródło planeta.pl

ZMIANY W OBOSTRZENIACH OD 20.04.2020 r.

  • Od 20 kwietnia zniesiony zostaje zakaz wstępu do lasów, parków, skwerów, bulwarów.
  • Złagodzone zostają też restrykcje w handlu. Do sklepów o powierzchni do 100 metrów kwadratowych w jednym czasie będzie mogło wejść czterech klientów na kasę. Do większych sklepów: jedna osoba na 15 metrów kwadratowych (przy zastrzeżeniu, że pracownicy sklepów będą poddawani kontroli zdrowia, a konkretnie – będzie im mierzona temperatura).
  • Zasada 1 osoba na 15 metrów będzie również obowiązywała w kościołach.
  • Zmiana czeka też nastolatków. Od poniedziałku osoby powyżej 13. roku życia będą mogły wychodzić z domu bez opieki dorosłych. Zakaz wstępu na placach zabaw zostaje utrzymany.
  • Od poniedziałku można też spacerować i biegać, ale obowiązuje obowiązek zachowania 2 metrów dystansu od innych osób i zasłaniania twarzy.

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

CO ZROBIĆ BY NIE ZOSTAĆ ZARAŻONYM?

Najważniejszą rzeczą jest częste mycie rąk. Nie dotykajmy twarzy bez ówczesnego umycia dłoni. Zadbajmy o rodziców bądź dziadków. Jeśli możemy, pomóżmy robić im zakupy, aby nie musieli przbywać w dużych skupiskach osóbJeśli władze wprowadzą obostrzenia, stosujmy się do nich.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *