ZMARŁ PROBOSZCZ PARAFII. BYŁ ZAKAŻONY KORONAWIRUSEM. MIESZKAŃCY SĄ W STRACHU! [PILNE]

Koronawirus atakuje zarówno Polsce jak i cały świat. Codziennie dochodzą do nas informację o kolejnych tysiącach przypadków zakażenia wirusem. W Polsce liczby rosną z dnia na dzień.Miejmy nadzieje, że liczby będą spadać.

Przed chwilą Ministerstwo Zdrowia opublikowało wpis na twitterze, w którym ogłaszają nową liczbę zakażonych koronawirusem (SARS-CoV-2) w Polsce:

Oto komunikat Ministerstwa:

Mamy 26 nowych przypadków zakażenia koronawirusem (SARS-CoV-2) potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego i lubelskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego i woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. małopolskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu we Wrocławiu zmarły dwie osoby – 41-letni oraz 71-letni mężczyzna, którzy mieli choroby towarzyszące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 927/12 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Zmarł kolejny kapłan

Wczoraj dotarły do nas tragiczne informacje na temat śmierci księdza Henryka Borzęckiego, jego stan był ciężki, miał choroby współistniejące. Dziś dowiadujemy się o kolejnym zmarłym proboszczu parafii w diecezji tarnowskiej (małopolska). 59-letni proboszcz parafii Drwina – Roman Kopacz.

59-letni kapłan przebywał w kwarantannie na plebanii – informuje Gazeta Krakowska. W poniedziałek zdiagnozowano u niego koronawirusa. Zmarł we wtorek po południu. Miał choroby współistniejące i nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną śmierci.

Księża z parafii Cerekiew, Drwinia, Grobla, Niedzieliska, Okulice, Strzelce Wielkie, Szczurowa, Uście Solne – trafili na kwarantannę, bo mieli kontakt ze zmarłym proboszczem. Sanepid ustala, z kim jeszcze mógł się kontaktować 59-letni duchowny.

– Ks. Roman Kopacz urodził się 27 lutego 1961 roku w Jaśle. Otrzymał święcenia kapłańskie 25 maja 1986 roku w Tarnowie. Pracował w parafiach: Gręboszów, Bobowa i Szczepanowice. Od 1991 roku do 1999 roku był misjonarzem na Ukrainie. W 2000 roku został proboszczem parafii w Przybysławicach. W 2007 roku otrzymał nominację na urząd proboszcza parafii pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Drwini – przypomina ks. Łukasz Niepsuj, notariusz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie

KOLEJNE OBOSTRZNIA RZĄDU!

Wczoraj godzinie 13:00 odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Wprowadzone zostały nowe obostrzenia:

ZAKAZ ZGROMADZEŃ POWYŻEJ DWÓCH OSÓB! Nie wliczane w to oczywiście jest zamieszkanie pod jednym dachem.

W komunikacji miejskiej możliwe będzie tylko przemieszczanie się w sposób siedzący – podzielony na pół. Musi być odstęp pomiędzy siedzącymi!

Wprowadzamy ograniczenia w przemieszczaniu się – podał premier. Ograniczenia mają również dotyczyć transportu zbiorowego. – Musimy ograniczać zgromadzenia do minimum – dodał Morawiecki. Zgromadzenia zostały ograniczone do dwóch osób.

– Jeśli nie ograniczymy tych kontaktów do maksimum, nie uratujemy ludzkich żyć – dodał Łukasz Szumowski.

ZA ZŁAMANIE ZAKAZU GROZI KARA FINANSOWA DO 5 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

CO ZROBIĆ BY NIE ZOSTAĆ ZARAŻONYM?

Najważniejszą rzeczą jest częste mycie rąk. Nie dotykajmy twarzy bez ówczesnego umycia dłoni. Zadbajmy o rodziców bądź dziadków. Jeśli możemy, pomóżmy robić im zakupy, aby nie musieli przbywać w dużych skupiskach osóbJeśli władze wprowadzą obostrzenia, stosujmy się do nich.

Bardzo prosimy o udostępnienie, niech dotrze to do jak największej ilości osób

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *