Wzrasta liczba zgonów w USA! STAN WYJĄTKOWY!

Szósty zgon spowodowany zakażeniem koronawirusem (SARS-CoV-2) w stanie Waszyngton. Pięć z tych osób, były to osoby starsze, mieszkające w tym samym domu opieki. – źródło KiKŚ – facebook

Gubernator stanu Waszyngton wprowadził stan wyjątkowy. Powodem tego jest rozwijające się ognisko epidemiczne. Decyzja ta ma pomóc we wdrażaniu procedur i przygotowaniu się na potencjalną większą epidemię.

Od początku roku do dnia dzisiejszego tj. 29 luty (sobota) zanotowano aż 85 203 OFICJALNYCH przypadków zakażenia wirusem COVID-19. Liczba zgonów wynosi 2921 osób. Informacje te podał Głowny Inspektor Sanitarny. Zalecane jest niepodróżowanie do krajów, w których epidemia wygląda na bardzo poważną tj. m.in. Chiny i Włochy.

Włochy informują od 52 zgonach i 2036 zakażeniach.

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *