Wybierasz krzesła do biura? Zwróć uwagę na te rzeczy!

Jak wybrać krzesła biurowe, aby zapewnić pracownikom odpowiedni komfort pracy i czy można w trakcie ich wyboru pobawić się konwencją?

Ciężka praca kojarzy się z wykonywaniem powtarzalnych czynności fizycznych nadwyrężających ludzki organizm. Mało kto pomyśli o pracy umysłowej w zaciszu firmowych biur. To jednak błąd, ponieważ przesiadywanie w niewygodnej pozycji przez 6-8 godzin dziennie potrafi nieźle dać się człowiekowi we znaki. Można tego uniknąć, dobierając odpowiednie meble w trakcie przygotowania stanowisk roboczych. Jednym z ważniejszych elementów są krzesła biurowe. Jak je wybrać, aby zapewnić pracownikom odpowiedni komfort pracy i czy można w trakcie ich wyboru pobawić się konwencją?

Krzesła biurowe a wygoda

Ludzie pracujący przed komputerem kilka godzin dziennie często narzekają na bóle kręgosłupa. Źle dobrane meble powodują u nich takie schorzenia jak zakrzepica żylna i zespół cieśni nadgarstka. Nieergonomiczne meble sprzyjają rozwojowi poważnych schorzeń. Wpływają również na wzrost poziomu frustracji i problemy z koncentracją. Lepiej jest zapobiegać niż leczyć i dlatego warto postawić, o ile warunki finansowe organizacji na to pozwalają, na zmniejszenie ryzyka zawodowego. Ową redukcję zagrożeń można osiągnąć poprzez wybór odpowiednich mebli do biura. Ważnym elementem pracy jest w tym przypadku krzesło. Wpływa ono na zdrowie pracownika i komfort wykonywania zadań. Pozostaje zadać zasadne pytanie o wybór krzesła do biurka. Czym się sugerować w trakcie składania zamówienia?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jego ergonomię. Na rynku znaleźć można krzesła stacjonarne i obrotowe. Wielu klientów podkreśla prymat tych drugich. Podstawowym udogodnieniem, na które powinno się zwrócić uwagę podczas zakupu, jest możliwość regulowania krzesła. Wpływa to bezpośrednio na wygodę użytkowania. Dzięki temu pracownik będzie się czuł w miarę komfortowo niezależnie od swojego wzrostu. Kolejną cechą, niemniej istotną jest głębokość siedziska. Pozwala to oprzeć uda i nie przemęcza to mięśni. Pracownicy docenią również obecność odpowiednio wyprofilowanych zagłówków i podłokietników. Krzesła biurowe występują w modelach z możliwością ich regulacji. Sprzyja to zachowaniu odpowiedniej pozycji ciała i nie forsuje mięśni. Pracownicy, którzy cenią sobie proste i stabilne rozwiązania, mogą postawić na krzesła nieobrotowe. To zależy już indywidualnie od preferencji. 

Krzesła biurowe dopasowane do przestrzeni, czyli dobry design

Komfort użytkowania mebli biurowych jest podstawowym czynnikiem minimalizującym ryzyko pojawiania się i rozwoju poważnych schorzeń związanych z kręgosłupem. Dobierając krzesła do biura, warto także sugerować się ich designem. Rynek obfituje w modele, które nie tylko gwarantują godne warunki pracy, ale i dobrze wyglądają. Biuro jest miejscem szczególnym. To w nim dochodzi do rozmów z kontrahentami, inwestorami, współpracownikami i tak dalej. Biuro pełni funkcję reprezentacyjne. W doborze krzeseł biurowych dobrze jest się posiłkować stylem, w którym biuro jest urządzone i profilem działalności firmy. 

Na topie znajduje się nowoczesna aranżacja wnętrz biurowych. Implikuje ona oszczędność, minimalizm i prostotę mebli. Kosmiczne kształty, wysokogatunkowe materiały, z których wykonane są one, to wszystko spotyka się w nowoczesnych biurowcach. Każdy element musi ze sobą współgrać w takim przypadku i tyczy się to również krzeseł biurowych. Zaleca się nowoczesne, opływowe kształty krzeseł, z regulowanymi zagłówkami. Przykłady takich krzeseł znaleźć można na stronie https://meble.lobos.pl/sklep/21-krzesla-i-fotele-obrotowe. Jeśli firma specjalizuje się w IT, marketingu i dziedzinach mających związek z nowoczesnymi technologiami, warto postawić na materiał siatkowy krzeseł biurowych. Dodatkowym smaczkiem jest możliwość customizacji. Klient sam decyduje o tym, jaki design najbardziej odpowiada jego potrzebom. 

W przypadku biur o bardziej tradycyjnym charakterze sprawdzą się krzesła biurowe wykonane ze skóry lub materiałów skóropodobnych. Nadaje to odpowiedniego klimatu pomieszczeniu. Często spotkać można takie obicie foteli obrotowych w mniej konwencjonalnie urządzonych biurach. W przypadku, gdy podłoga jest podatna na zarysowania, warto przemyśleć wybór modelu z kołami. Lepiej jest postawić na stacjonarne krzesła, które nie uszkodzą płytek lub parkietu.

Wśród modeli designerskich dostępne są również na rynku fotele typu “kubełek”. Są to niewielkie fotele z szerokim siedziskiem, na którym położyć można poduszkę pełniącą funkcję podparcia. Są idealnym dopełnieniem gabinetów i biur, w szczególności, jeśli profil działalności nakierowany jest na świadczenie usług w dziedzinie zdrowia. Kojarzą się z gabinetami psychoterapeutycznymi. Linii designerskich jest naprawdę sporo i warto przeprowadzić staranny research przed planowanym zakupem. Reasumując, w wyborze krzeseł do biura warto kierować się ich ergonomią i designem. Dopasowując je do stylu biura, podkreślić można profesjonalne podejście firmy i wywrzeć pozytywne pierwsze wrażenie na kontrahentach. 

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *