Jak przyozdobić pokój dziecinny własnymi zdjęciami?

Kiedy nowy członek rodziny ma do nas dołączyć, to bardzo ekscytujące, ale i zarazem nieco stresujące jest przygotowanie pokoju dziecięcego. Zazwyczaj serfujemy wcześniej po sieci w poszukiwaniu inspiracji i ciekawych pomysłów, jak przyozdobić pokój maluszka. Jednakże niezawodnym i bardzo szybkim sposobem na aranżację pokoju dziecięcego jest wykorzystanie do tego celu, odbitek ulubionych zdjęć.

Jak przyozdobić pokój dziecinny zdjęciami?

Jeśli chcesz kreatywnie, ekspresowo i bez zbędnych komplikacji przyozdobić pokój dla noworodka, to w pierwszej kolejności powinnaś wybrać najlepsze ujęcia ze swojej fotograficznej kolekcji. Następnie, aby nie czekać zbyt długo na odbitki, warto skorzystać z usług sprawdzonego, internetowego fotolabu i zdecydować się na wywołanie zdjęć. Oczywiście oprócz tego, musimy wybrać adekwatne do wybranych formatów ramy lub antyramy, aby stworzyć z nich niepowtarzalną ekspozycję.

Pięknie oprawione odbitki fotograficzne to świetny sposób na personalizację pokoju dziecięcego. Do tego celu możesz użyć klasycznych zdjęć rodzinnych lub pięknych odbitek graficznych. Warto wybrać obrazy, które optycznie mogą powiększyć przestrzeń. Jeśli chcesz powiesić swoje oprawione fotografie nad lub w pobliżu łóżeczka, to należy upewnić się, że są one bezpiecznie umieszczone na miejscu, czyli tak, aby nie spadły. W przeciwnym razie należy zawiesić je nieco dalej. 

Innym równie prostym i uroczym sposobem na udekorowanie pokoju dziecięcego jest  naklejenie na ścianę fotograficznej naklejki. To znaczy, że możemy zamówić wydruki swoich zdjęć na samoprzylepnym papierze i następnie wykorzystać je, jako klasyczną naklejkę. Oczywiście dekorowanie ścian naklejkami z bajkowymi lub zwierzęcymi motywami, to także bardzo przyjemny pomysł. Można także skomponować swoje zdjęcia z różnymi postaciami z bajek. Dzięki temu stworzymy niepowtarzalny projekt na swojej ścianie, który zachwyci nie tylko domowników, ale również odwiedzających Was gości. Zaletą takiej ściennej ozdoby, jest to, że bardzo łatwo można ją usunąć, kiedy nam się znudzi lub straci na aktualności.

Dodatkowo, żeby uzyskać wyjątkową atmosferę, aranżując swoje mieszkanie, powinniśmy także pomyśleć o klimatycznym oświetleniu. Jeśli więc w pokoju dziecinnym jest pusta ściana, to możemy dodać trochę bajkowych świateł, aby rozjaśnić przestrzeń wokół. Lampki oczywiście należy powiesić w bezpiecznej odległości od łóżeczka.  Nie powinny być one zbyt jasne, tylko zbliżone do światła lampki nocnej. Z całą pewnością, taki kojący blask pomoże uśpić noworodka po nocnym karmieniu oraz efektownie oświetli zawieszone na ścianie fotografie.

Polecamy!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *