TEN SMS TO OSZUSTWO!! UWAŻAJ!!! [PILNE]

Koronawirus atakuje zarówno Polsce jak i cały świat. Codziennie dochodzą do nas informację o kolejnych tysiącach przypadków zakażenia wirusem. W Polsce liczby rosną z dnia na dzień.Miejmy nadzieje, że liczby będą spadać.

Około godziny 18 Ministerstwo Zdrowia opublikowało wpis na twitterze, w którym ogłaszają nową liczbę zakażonych koronawirusem (SARS-CoV-2) w Polsce, oraz podają informację o kolejnym zgonie..

Oto wpis Ministerstwa: Mamy 74 nowe przypadki zakażenia koronawirusem (SARS-CoV-2) potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 39 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, Mamy 74 nowe przypadki zakażenia koronawirusem (SARS-CoV-2) potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 39 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. podlaskiego i po jednej osobie z woj. zachodniopomorskiego, woj. opolskiego i woj. małopolskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Skarżysku Kamiennej zmarła 14 osoba zakażona koronawirusem. To 80-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1031/14 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Oszuści nie przepuścili okazji i chcą zarobić na koronawirusie!

29-letnia kobieta prawie padła ofiarą oszustwa przez SMS. Na swój prywatny telefon otrzymała SMS-a, w którym napisane było iż jej paczka, na którą oczekuje nie może być dostarczona jeśli nie dopłaci 1zł 20gr za koszt dezynfekcji przesyłki. W SMS’ie znajdował się link, który przekierowywał do banku i tak właśnie kobieta prawie straciła 35 tysięcy złotych.

Kobieta długo się nie zastanawiała, nic nie wydawało jej się podejrzanego. Nie myśląc długo zalogowała się na swoje konto bankowe i chciała przelać brakującą kwotę. Okazało się, że link przekierował 29-latkę na fałszywą stronę, a dane do jej konta trafiły prosto w ręce oszustów.

Zaraz po zalogowaniu się na fałszywą stronę banku otrzymała wiadomość z hasłem, które miało potwierdzić transakcję. Kobieta nie zwróciła uwagi, że kwota przelewu nie wynosiła 1 zł 20 gr, ale 35 tysięcy. 

Na szczęście kobieta dość szybko zorientowała się, że środki z jej konta zniknęły, sprawę zgłosiła na policję. Dzięki szybkiej interwencji przelew udało się zatrzymać i kobieta odzyskała swoje pieniądze!

KONIECZNIE UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ, ABY PRZESTRZEC INNYCH PRZED OSZUSTAMI!!!!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *