POLSKI LEK POMAGA W WALCE Z KORONAWIRUSEM. MINISTERSTWO POTWIERDZA TĘ INFORMACJĘ [PILNE]!!

Naukowcy i specjaliści ze wszystkich państw głowią się nad wymyśleniem lekarstwa, które mogłoby się przyczynić w walce z koronawirusem (SARS-CoV-2), a okazuje się że w Polsce taki preparat już istnieje, który może znacznie wpłynąć na leczenie zakażonych. Ministerstwo potwierdza i wydaje nowe zalecenia.

Grzegorz Cessak – Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wydał decyzję o dodaniu wskazania terapeutycznego dla leku Arechin. Lek ten będzie wspomagał w walce z koronawirusem (SARS-CoV-2). Producent leku zapewnia, iż lek jest i będzie dostępny. Zaznaczają też, że został zabezpieczony na potrzeby Ministerstwa Zdrowia oraz Agencji Rezerw Materiałowych.

Dzisiaj tj. 14.03.2020 r. od rana zdiagnozowano aż 25 nowych zakażeń koronawirusem (SARS-CoV-2) w Polsce. O 9 zakażeniach dowiedzieliśmy się przed kilkunastoma minutami. Oto miasta, w których dzisiaj odnotowano nowe przypadki zakażenia wirusem:

6 zakażeń w Lublinie, 8 w Łodzi, dwa we Wrocławiu, Gdańsku, Warszawie oraz Strachowicach, po jednym w Poznaniu i Opolu.

Łącznie to już 93 przypadki zakażeń koronawirusem (SARS-CoV-2) w Polsce, z czego dwie osoby zmarły.

KOMUNIKAT MINISTERSTWA ROZWOJU

W związku z licznymi pytaniami i pojawiającymi się fake newsami informujemy, że obiekty handlowe działają normalnie. Nie rozważamy wprowadzenia nakazu dotyczącego zamykania obiektów handlowych. Zarówno pracownicy takich obiektów, jak i klienci, są proszeni o przestrzeganie wytycznych dotyczących przestrzegania zasad higieny, o których informuje Główny Inspektorat Sanitarny.

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

CO ZROBIĆ BY NIE ZOSTAĆ ZARAŻONYM?

Najważniejszą rzeczą jest częste mycie rąk. Nie dotykajmy twarzy bez ówczesnego umycia dłoni. Zadbajmy o rodziców bądź dziadków. Jeśli możemy, pomóżmy robić im zakupy, aby nie musieli przbywać w dużych skupiskach osóbJeśli władze wprowadzą obostrzenia, stosujmy się do nich.

Bardzo prosimy o udostępnienie, niech dotrze to do jak największej ilości osób!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *