ŚWIETNA WIADOMOŚĆ!! PACJENT “ZERO” OPUŚCIŁ SZPITAL, ZOBACZ CO POWIEDZIAŁ!!

Około godziny 16 Ministerstwo Zdrowia dodało informację o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirsuem (SARS-CoV-2) w Polsce. Tym razem jest to aż 33 nowych przypadków. Łącznie dzisiaj 56 oficjalnych zakażeń koronawirsuem w naszym kraju.

Oto województwa, w których odnotowano teraźniejsze przypadki (33):

aż 25 osób z woj. mazowieckiego, trzy z woj. kujawsko-pomorskiego, dwa z woj. dolnośkąskiego, po jednym przypadku w woj. pomorskim, podlaskim, podkarpackim.

Łącznie to już 411 zakażonych, z czego pięć osób zmarło. 27-latkę, która dziś zmarła odjęto od oficjalnych statystyk.

Pacjent “zero” opuścił szpital!

Pierwsza osoba, która była oficjalnie zakażona koronawirusem (SARS-CoV-2) w Polsce opuściła szpital!!

66-letni mężczyzna trafił do szpitala 4 marca.

– Dziękuję, że dostałem dar życia. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego. Lekarze dalej obserwują mój wirus do opracowania badań na temat oporności tego wirusa – mówił Mieczysław Pałka

Opowiedział też o swoim przypadku:

Pierwszy tydzień to niepewność. Gorączka, kaszel – ciężki stan i przede wszystkim niepewność oraz ciągłe oczekiwane na wyjście.

– Nie wiem, jakie mam teraz zalecenia. Jedyne, co chcę zrobić, to “zniknąć”, odpocząć – mówił.

Dodał, że wciąż nikt nie wie, jak wirus może się rozwijać w jego organizmie i jakie są szanse na nawrót zakażenia.

Mężczyzna to 66-letni mieszkaniec Cybnika w województwie lubuskim. Wrócił do Polski z Niemiec. Tam brał udział w imprezie karnawałowej. Do Polski wrócił autobusem. Zakażenie koronawirusem (SARS-CoV-2) zdiagnozowano u niego 4 marca – poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

– Przyjeżdżając do Polski, dokładnie w niedzielę rano (1 marca), normalnie funkcjonowałem. Chodziłem, ale po południu zauważyłem, że mam temperaturę prawie 39 stopni. Miałem dokładnie 38,7. Ja dopiero to zauważyłem. Zakładałem, że coś się dzieje. Zaskoczyła mnie temperatura. – zakończył mężczyzna w wywiadzie dla Super Expresu.

źródło interia.pl

WAŻNY APEL SANEPIDU:

Łódzki sanepid szuka ludzi, którzy 6 marca (piątek) wieczór przebywały w lokalu “Agrafka” przy ul. Piotrkowskiej 90.

Sanepid apeluje do osób, które wtedy przebywały w lokalu w godzinach od 20 do około północy. Jest to bardzo ważne, ponieważ jak się później okazało kilka osób z tej imprezy pozytywnie przeszły test na obecność koronawirusa. Jeśli byłeś/byłaś bądź jesteś świadkiem i wiesz kto mógł tam przebywać, sanepid prosi o kontakt pod numer tel. 42 253 99 00 lub 600 241 646. Jeśli nie, udostępnij ten artykuł, aby komunikat dotarł do jak największej ilości osób!! PILNE!

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

CO ZROBIĆ BY NIE ZOSTAĆ ZARAŻONYM?

Najważniejszą rzeczą jest częste mycie rąk. Nie dotykajmy twarzy bez ówczesnego umycia dłoni. Zadbajmy o rodziców bądź dziadków. Jeśli możemy, pomóżmy robić im zakupy, aby nie musieli przbywać w dużych skupiskach osóbJeśli władze wprowadzą obostrzenia, stosujmy się do nich.

Bardzo prosimy o udostępnienie, niech dotrze to do jak największej ilości osób!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *