POLSKA: Zamknięte uczelnie, kolejny przypadek zakażenia KORONAWIRUSEM, 4 osoby w ciężkim stanie [PILNE]

Uczelnie publiczne w dwóch miejscowościach odwołały wszystkie zajęcia do odwołania. Mowa o uczelniach we Wrocławiu i Opolu. Uniwersytet Warszawski zawiesił zajęcia i wykłady do 14 kwietnia. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie odwołał wszystkie wykłady, a zajęcia zależą od dziekanów.

Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem (SARS-CoV-2) w Polsce. Kobieta z Wrocławia. Jest w dobrym stanie. To już łącznie 21 zakażonych osób w Polsce. 4 osoby w stanie ciężkim.

źródło informacji – KiKŚ – facebook, lukaszbok_kiks – instagram.

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

CO ZROBIĆ BY NIE ZOSTAĆ ZARAŻONYM?

Najważniejszą rzeczą jest częste mycie rąk. Nie dotykajmy twarzy bez uwczesnego umycia dłoni. Zadbajmy o rodziców bądź dziadków. Jeśli możemy, pomóżmy robić im zakupy, aby nie musieli przbywać w dużych skupiskach osóbJeśli władze wprowadzą obostrzenia, stosujmy się do nich.

Bardzo prosimy o udostępnienie, niech dotrze to do jak największej ilości osób!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *