ŚMIERTELNY WIRUS DOTARŁ DO POLSKI? Sytuacja jest poważna!!

Mężczyzna, który przyleciał do Polski z Australii miał przesiadkę w Chinach – 27 stycznia (poniedziałek) zgłosił się do szpitala z objawami, które przypominają zakażenie koronawirusem, jest pod obserwacją lekarzy w jednym ze szpitali w województwie kujawsko-pomorskim. Podobnie ma się sytuacja z dwiema osobami z województwa świętokrzyskiego, istnieje duże prawodpodobieństwo, że osoby te mogły mieć styczność z wirusem.

Lekarz zaleca osobom tym, aby nie wychodziły z mieszkania, bardzo często myli ręce, korzystali z osobnych naczyń oraz ręczników.

30 tycznia (tj. czwartek) odbyło się pilne posiedzenie ŚOZ (Światowej Organizacji Zdrowia) – na posiedzeniu tym eksperci zdecydowali się o ogłoszeniu zagrożenia zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym. Powodem tej decyzji jest szybki rozwój wirusa w krajach innych niż Chiny. W 18 krajach poza granicą Chin odnotowano 100 przypadków zarażenia wirusem, do niektórych doszło poprzez kontakty międzyludzkich.

WHO podkreśla dobrą pracę, którą wykonują Chiny, aby zatrzymać epidemie. Światowa Organizacja Zdrowia dodaje, że ogłoszenie zagrożenia zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym zostało wprowadzone nie ze względu na Chiny, lecz poprzez obawy, że koronawirus (2019-nCoV) przedostanie się do kraju, w którym system opieki nie jest tak dobry jak w Chinach i mogłoby dojść do wielkiego dramatu.

Przypomnijmy, że na dalekim wschodzie, w Chinach rozprzestrzenia się śmiertelny wirus!

Przywódca Chin Xi Jinping przyznał, że kraj znajduje się w “poważnej sytuacji”, a rozprzestrzenianie się koronawirusa (2019-nCoV) znacznie przyśpieszyło. Pekin wstrzymał ruch autobusów z i do innych prowincji.

W 11-milionowym mieście Wuhan budowane są dwa specjalnie szpitale, w których będzie 2300 łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem (2019-nCoV). Inne placówki mają zostać przekształcone w szpitale dla zakażonych.

Epidemia “wybuchła” w chińskim mieście Wuhan, które liczy aż 11 milionów mieszkańców. Potwierdzona została informacja, że wirus przenosi się z człowieka na człowieka!

Co chwilę odbierane są raporty o wzroście osób zarażonych wirusem, który nazywa się – koronawirus. Oficjalnych zarażeń póki co (stan na 30 stycznia) w Chinach jest: 9692 oficjalnie zarażonych, 213 zgonów, 1527 osoby w stanie krytycznym, ponad 15238 osób pod obserwacją. Są to liczy potwierdzone, z informacji nieoficjalnych wiemy, że liczby te są dużo dużo większe.

Trzy pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem we Francji (Bordeaux i okolice Paryża). Są to pierwsze oficjalne przypadki zakażeń w Europie!

W Chinach zostało już zamkniętych 13 miejscowości, w których łącznie żyje około 37 milionów ludzi. Pekin zamyka Zakazane Miasto, Muzem Narodowe, wielkie zoo. W Szanghaju zamknięto Disneyland. Zdecydowano też o zamknięciu części Wielkiego Muru.

Wirus przekracza już wyraźnie granice Chińskie. Dzisiaj oprócz pojedynczych przypadków w Japonii i Korei Południowej – trzecie zakażenie potwierdzono w Singapurze oraz kolejne (prawdopodobnie piąte) w Tajlandii. Trzech pacjentów w Hongkongu znajduje się w stanie krytycznym.

Chińczycy robią co mogą, by postawić jak najszybciej specjalny szpital, tylko dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Placówka ma powstać w 6 dni.

Chińskie władze zapowiadają, że wprowadzane będą bardziej surowe kroki, w kierunku odcięcia kolejnych zakażeń, ponieważ pomimo zamkniętych miast, ludzie nadal uciekają, więc będą wyciągane według nich surowe konsekwencje wobec niewypełniających swoich obowiązków.

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

Personel medyczny chińskiej armii wyruszył do Wuhan, by wspomóc lekarzy w walce z rozprzestrzeniającym się koronawirusem.

Podobne posty

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *