REWOLUCJA W SKLEPACH SPOŻYWCZYCH!! MUSISZ O TYM WIEDZIEĆ!! [PILNE]

Koronawirus atakuje zarówno Polsce jak i cały świat. Codziennie dochodzą do nas informację o kolejnych tysiącach przypadków zakażenia wirusem. W Polsce liczby rosną z dnia na dzień.Miejmy nadzieje, że liczby będą spadać.

Przed chwilą Ministerstwo Zdrowia opublikowało wpis na twitterze, w którym ogłaszają nową liczbę zakażonych koronawirusem (SARS-CoV-2) w Polsce:

Oto komunikat Ministerstwa:

Mamy 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem (SARS-CoV-2) potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą osób z woj. dolnośląskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 901/10 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). – napisało ministerstwo.

Dzisiaj to aż 152 nowych zakażeń, jest to największa liczba zakażonych w ciągu doby!

SKLEPY WPROWADZAJĄ WIELKIE ZMIANY

Wielkie sieci handlowe wprowadzają zmiany w funkcjonowaniu, oraz zachowaniu się klientów w swoich placówkach!

BIEDRONKA I TESCO WPROWADZAJĄ GODZINY DLA SENIORÓW!

Lekarze zalecają starszym osobom, aby jak najrzadziej wychodziło z domu, ponieważ są one z grupy podwyższonego ryzyka zakażeniem się koronawirusem (SARS-CoV-2). Do tej grupy należą właśnie osoby starsze. Duże sieci handlowe w związku z tymi zaleceniami wprowadza specjalne ułatwienia dla starszych osób.

Biedronka

24 marca w życie wszedł nowy plan Biedronki. W sklepach będą umieszczone specjalne skrzynki i gotowe do wypełnienia formularze, dzięki któremu każdy senior, jeśli będzie potrzebował jakiejkolwiek pomocy w robieniu zakupów będzie mógł ją otrzymać. Formularz mogą wypełnić także osoby, które chętne są pomagać seniorom. Formularz taki należy wypełnić i wrzucić do skrzynki. Obie grupy mogą też się zgłosić za pośrednictwem Biura Obsługi Klienta sieci Biedronka dzwoniąc pod numer 22 205 33 00. Wolontariusze mogą się także zarejestrować na stronie www.biedronka.pl.

Mało tego. Dostępna będzie taka opcja, iż senior będzie mógł płacić za zakupy dopiero w momencie dostarczenia ich do odbiorcy. Możliwe jest to poprzez skorzystanie ze specjalnej karty programu “Czas na pomaganie seniorom 65+”. Kartę taką może otrzymać zupełnie każdy senior. Jedynym warunkiem jest posiadanie karty Moja Biedronka.

Ponadto w placówkach Biedronki w całym kraju zostały ujednolicone godziny otwarcia. Od teraz zakupy będzie można zrobić w godzinach 8:00 – 20:00. W środku dnia, a konkretnie od 13:30 do godziny 14:00 będzie przerwa techniczna, ma to zwiększyć bezpieczeństwo pracowników.

Specjalna godzina dla seniorów w Biedronce

Pierwsza godzina otwarcia będzie dla seniorów. Będą one wpuszczane jako pierwsze, by przebywały w sklepie jak najkrócej i by zminimaliować ryzyko zakażenia się koronawirusem (SARS-CoV-2). Biedronka wzmacnia też zalecenia dotyczące priorytetowej obsługi seniorów przy kasie – na prośbę osoby starszej pozostali klienci będą proszeni o przepuszczenie jej w kolejce.

Tesco

Tesco także postanowiło wprowadzić specjalne godziny dla seniorów, w których starsze osoby będą mogły spokojnie zrobić zakupy bez większego ruchu, a co za tym idzie zmniejszeniu szans na zakażenie się śmiertelnym wirusem.

Akcja rozpoczęła się dziś (podobnie jak w przypadku Biedronki) i teraz będzie prowadzona już codziennie we wszystkich sklepach Tesco w Polsce. Pomiędzy godziną 9:00 a 10:00 seniorzy będą mogli spokojnie zrobić zakupy. Sklep będzie otwarty normalnie, natomiast sieć prosi pozostałych klientów o wyrozumiałość i przychodzenie do sklepu w każdych innych godzinach.

– Wiemy, że wśród naszych klientów są osoby wymagające od nas wszystkich szczególnej uwagi. Wprowadzając specjalną godzinę każdego dnia chcemy umożliwić im zrobienie niezbędnych zakupów i zapewnić komfort oraz bezpieczny dostęp do potrzebnych produktów. Wierzymy, że nasi klienci wesprą nasze działania i ustąpią pierwszeństwa osobom starszym. W tym szczególnym okresie bardziej niż kiedykolwiek musimy skupić się na wzajemnej pomocy i solidarności – tłumaczy Daria Kulińska, dyrektor ds. komunikacji w Tesco Polska.

UDOSTĘPNIJMY TEN ARTYKUŁ, ABY KAŻDY SIĘ O TYM DOWIEDZIAŁ I PRZESTRZEGAŁ ZASAD NARZUCONYCH PRZEZ SIECI HANDLOWE!!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *