PREMIER MORAWIECKI WPROWADZA STAN ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO W POLSCE!!!!! [OFICJALNIE]

Na konferecji prasowej premier Mateusz Morawiecki oficjalnie ogłosił STAN ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO, wdrożone zostaną kontrole na każdej granicy. W galeriach handlowych zamknięte zostaną sklepy odzieżowe, zostaną tylko głównie sklepy spożywcze. Usługi gastronomiczne będą działał tylko na dowóz. Zgromadzenia mogą odbywać się tylko do 50 osób. Ruch kolejowy, lotniczy i samochodowy w “środku” naszego państwa bez zmian. Zakaz wjazdu dla cudzoziemców do naszego kraju.

W Polsce został wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego. Ogłoszone spowoduje, że szybko będzie można wprowadzić w Polsce specjalne działania zapobiegawcze takie jak ograniczenia przemieszania się, czasowe ograniczenia funkcjonowania niektórych instytucji czy zakładów. To czy po stanie zagrożenia epidemicznego będzie stan epidemii czy już wrócimy do normalności zależy od nas. Nie wychodźmy z domów jeśli nie musimy, UNIKAJMY DUŻYCH SKUPISK LUDZI!

Dzisiaj, tj 13.03.2020 r. zdiagnozowano kolejne 17 przypadków zakażenia koronawirusem (SARS-CoV-2) w Polsce. Łącznie daje to już oficjalnie 68 zakażonych osób, jedna osoba zmarła. Oto miasta, w których odnotowano dzisiejsze przypadki: Warszawa – pięć osób, Leżajsk – dwie osoby, Łódź – trzy nowe przypadki, Szczecin – dwie osoby, po jednym przypadku w,Poznaniu, Nisko, Zawierciu, Wrocławiu, Lublinie.

KOMUNIKAT MINISTERSTWA ROZWOJU

W związku z licznymi pytaniami i pojawiającymi się fake newsami informujemy, że obiekty handlowe działają normalnie. Nie rozważamy wprowadzenia nakazu dotyczącego zamykania obiektów handlowych. Zarówno pracownicy takich obiektów, jak i klienci, są proszeni o przestrzeganie wytycznych dotyczących przestrzegania zasad higieny, o których informuje Główny Inspektorat Sanitarny.

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

CO ZROBIĆ BY NIE ZOSTAĆ ZARAŻONYM?

Najważniejszą rzeczą jest częste mycie rąk. Nie dotykajmy twarzy bez ówczesnego umycia dłoni. Zadbajmy o rodziców bądź dziadków. Jeśli możemy, pomóżmy robić im zakupy, aby nie musieli przbywać w dużych skupiskach osóbJeśli władze wprowadzą obostrzenia, stosujmy się do nich.

Bardzo prosimy o udostępnienie, niech dotrze to do jak największej ilości osób!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *