GLOBALNE ZAGROŻENIE KORONAWIRUSEM [OFICJALNIE!]

30 tycznia (tj. czwartek) odbyło się pilne posiedzenie ŚOZ (Światowej Organizacji Zdrowia) – na posiedzeniu tym eksperci zdecydowali się o ogłoszeniu zagrożenia zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym. Powodem tej decyzji jest szybki rozwój wirusa w krajach innych niż Chiny. W 18 krajach poza granicą Chin odnotowano 100 przypadków zarażenia wirusem, do niektórych doszło poprzez kontakty międzyludzkich.

WHO podkreśla dobrą pracę, którą wykonują Chiny, aby zatrzymać epidemie. Światowa Organizacja Zdrowia dodaje, że ogłoszenie zagrożenia zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym zostało wprowadzone nie ze względu na Chiny, lecz poprzez obawy, że koronawirus (2019-nCoV) przedostanie się do kraju, w którym system opieki nie jest tak dobry jak w Chinach i mogłoby dojść do wielkiego dramatu.

Koronawirus w Europie

Po Niemczech, Francji i Finlandii kolejnym europejskim krajem z potwierdzonymi zakażeniami koronawirusem są Włochy. Loty z Włoch do Chin zostały wstrzymane – mówi się o dwóch oficjalnych przypadkach zarażania.

Koronawirus, którego epidemia wybuchła w chińskim mieście Wuhan prawdopodobnie dotarł także do Polski, po wczorajszych przypadkach osób, które trafiły na szczegółowe badania do szpitala dziś pojawiają się kolejne przypadki. W Wojewódzkim Specjalistycznym szpitalu im. dr. Wł. Biegańskiego w Łodzi od wczoraj (wtorek 28.01.2020r) leży chora kobieta, które ma poważne objawy zakażenia śmiertelnym wirusem z Chin. Została zabrana bezpośrednio z hotelu w bardzo poważnym stanie na szczegółowe badania i obserwacje.

Chora miała bardzo wysoką gorączkę i typowe objawy grypy, nie jest Polską obywatelką, kilka dni temu wróciła z Chin. Podczas badań i podczas transportowania potencjalnej zarażonej zostały zastosowane zachowane specjalne procedury dotyczące chorób zakaźnych – wyjaśnił radiu RMF FM Adam Stępka, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego. Pacjentka w Łodzi przebywała już kilka dni.

Przypomnijmy, że na dalekim wschodzie, w Chinach rozprzestrzenia się śmiertelny wirus!

Przywódca Chin Xi Jinping przyznał, że kraj znajduje się w “poważnej sytuacji”, a rozprzestrzenianie się koronawirusa (2019-nCoV) znacznie przyśpieszyło. Pekin wstrzymał ruch autobusów z i do innych prowincji.

W 11-milionowym mieście Wuhan budowane są dwa specjalnie szpitale, w których będzie 2300 łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem (2019-nCoV). Inne placówki mają zostać przekształcone w szpitale dla zakażonych.

Epidemia “wybuchła” w chińskim mieście Wuhan, które liczy aż 11 milionów mieszkańców. Potwierdzona została informacja, że wirus przenosi się z człowieka na człowieka!

Co chwilę odbierane są raporty o wzroście osób zarażonych wirusem, który nazywa się – koronawirus. Oficjalnych zarażeń póki co (stan na 30 stycznia) w Chinach jest: 9692 oficjalnie zarażonych, 213 zgonów, 1527 osoby w stanie krytycznym, ponad 15238 osób pod obserwacją. Są to liczy potwierdzone, z informacji nieoficjalnych wiemy, że liczby te są dużo dużo większe.

W Chinach zostało już zamkniętych 13 miejscowości, w których łącznie żyje około 37 milionów ludzi. Pekin zamyka Zakazane Miasto, Muzem Narodowe, wielkie zoo. W Szanghaju zamknięto Disneyland. Zdecydowano też o zamknięciu części Wielkiego Muru.

Wirus przekracza już wyraźnie granice Chińskie. Dzisiaj oprócz pojedynczych przypadków w Japonii i Korei Południowej – trzecie zakażenie potwierdzono w Singapurze oraz kolejne (prawdopodobnie piąte) w Tajlandii. Trzech pacjentów w Hongkongu znajduje się w stanie krytycznym.

Chińczycy robią co mogą, by postawić jak najszybciej specjalny szpital, tylko dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Placówka ma powstać w 6 dni.

Chińskie władze zapowiadają, że wprowadzane będą bardziej surowe kroki, w kierunku odcięcia kolejnych zakażeń, ponieważ pomimo zamkniętych miast, ludzie nadal uciekają, więc będą wyciągane według nich surowe konsekwencje wobec niewypełniających swoich obowiązków.

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

Personel medyczny chińskiej armii wyruszył do Wuhan, by wspomóc lekarzy w walce z rozprzestrzeniającym się koronawirusem.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *