POLSKA: Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem!!!

Dzisiaj, tj. 08.03.2020 r. odnotowano kolejne dwa przypadki zakażenia koronawirusem (SARS-CoV-2) w Polsce. Jedem z nich to mężczyzna z województwa śląskiego. Aktualnie znajduje się w szpitalu w Raciborzu. Drugi pacjent to kobieta z województwa mazowieckiego. On natomiast leży w szpitalu w Warszawie. Pacjenci są w dobrym stanie.

Łącznie to już 8 przypadków zakażeń w Polsce.

Iran informuje o 743 kolejnych zakażeniach koronawirusem. Łącznie jest to już 6566 oficjalnych zakażeń, zmarły 194 osoby. Jednak dziennikarze irańscy podkreślają, iż te dane są nieprawdziwe i statystyki wyglądają dużo dużo gorzej.

Włochy (stan na dzień 07.03.2020 r.): 5883 zakażenia, 233 zgony, 567 osób w stanie krytycznym.

źródło informacji – KiKŚ – facebook, lukaszbok_kiks – instagram.

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *