PILNE! STAN ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO W POLSCE ZOSTANIE OGŁOSZONY LADA MOMENT?

W Polsce zostanie wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego. Ogłoszone spowoduje, że szybko będzie można wprowadzić w Polsce specjalne działania zapobiegawcze takie jak ograniczenia przemieszzania się, czasowe ograniczenia funkcjonowania niektórych instytucji czy zakładów. To czy po stanie zagrożenia epidemicznego będzie stan epidemii czy już wrócimy do normalności zależy od nas. Nie wychodźmy z domów jeśli nie musimy, UNIKAJMY DUŻYCH SKUPISK LUDZI!

Dzisiaj tj 12.03.2020 r. odnotowano pierwszy zgon spowodowany zakażeniem koronawirusem (SARS-CoV-2)!

Doszło także 18 osób, które odbyły testy na obecność koronawirusa i wyszły one pozytywnie.

KOMUNIKAT MINISTERSTWA ROZWOJU

W związku z licznymi pytaniami i pojawiającymi się fake newsami informujemy, że obiekty handlowe działają normalnie. Nie rozważamy wprowadzenia nakazu dotyczącego zamykania obiektów handlowych. Zarówno pracownicy takich obiektów, jak i klienci, są proszeni o przestrzeganie wytycznych dotyczących przestrzegania zasad higieny, o których informuje Główny Inspektorat Sanitarny.

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

CO ZROBIĆ BY NIE ZOSTAĆ ZARAŻONYM?

Najważniejszą rzeczą jest częste mycie rąk. Nie dotykajmy twarzy bez ówczesnego umycia dłoni. Zadbajmy o rodziców bądź dziadków. Jeśli możemy, pomóżmy robić im zakupy, aby nie musieli przbywać w dużych skupiskach osóbJeśli władze wprowadzą obostrzenia, stosujmy się do nich.

Bardzo prosimy o udostępnienie, niech dotrze to do jak największej ilości osób!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *