Naukowiec z Wrocławia rozgryzł koronawiursa. TO MOŻE BYĆ POCZĄTEK KOŃCA PANDEMII!

Koronawirus atakuje zarówno Polsce jak i cały świat. Codziennie dochodzą do nas informację o kolejnych tysiącach przypadków zakażenia wirusem. W Polsce liczby rosną z dnia na dzień.Miejmy nadzieje, że liczby będą spadać.

Około godziny 9:00 Ministerstwo Zdrowia opublikowało wpis na twitterze, w którym ogłaszają nową liczbę zakażonych koronawirusem (SARS-CoV-2) w Polsce!

Przełomowe odkrycie

Oto wpis Ministerstwa Zdrowia:Mamy 23 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. pomorskiego oraz 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego.W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1244/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Naukowcy z całego świata głowią się jak rozgryźć koronawiursa, a tymczasem wielki przełom dokonał się nie w Nowym Jorku czy Berlinie lecz u nas we Wrocławiu! Naukowcy z Politechniki okryli w co należy uderzyć, aby go unieszkodliwić. To może być początek końca pandemii na całym świecie!

– To trop, który pomoże opracować szybkie testy i lekarstwo – mówi profesor Marcin Drąg (44 l.), który stoi na czele badań.

Profesor Drąg jest laureatem “Polskiego Nobla”. Teraz może usłyszeć o nim cały świat!

– Dokładnie zbadaliśmy składnik koronawirusa, który odpowiada za jego namnażanie się. Jeśli dowiemy się, jak unieszkodliwić ten enzym, to praktycznie go zabijemy go – tłumaczy profesor.

Dzięki temu możliwe będzie opracowanie lekarstwa oraz szybkiego testu na koronawirusa, który dawałby wynik nawet w pół godziny! – Taki test nie wymagałby podawania żadnych środków ani kłucia, wystarczyłby wymaz ze śliny – wyjaśnia naukowiec.

Dobra informacje jest też taka, iż lekarstwa nie będą szkodliwe w żadnych stopniu dla człowieka, lecz zaszkodzą tylko wirusowi. Profesor udostępnił wyniki swoich badań innym naukowcom całkowicie bezpłatnie! Wszystko po to, by jak najszybciej zatrzymać epidemię.

źródło: fakt24.pl

Wielkie brawa!

UDOSTĘPNIJ I PODZIEL SIĘ DOBRĄ INFORMACJĄ W TYM TRUDNYM CZASIE!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *