KORONAWIRUS W POLSCE: CZTERY NOWE PRZYPADKI! [Zobacz gdzie]

W Polsce odnotowano cztery nowe przypadki zakażeń koronawirusem (SARS-CoV-2). Jeden z nich to osoba, która podróżowała tym samym autokarem co mężczyzna, który kilka dni temu był pierwszym przypadkiem zakażenia w Polsce. Dwóch pacjentów w Szczecinie (przyjechali z Włoch), oraz jedna osoba we Wrocławiu. Wkrótce więcej informacji na temat szczegółów ich zdrowia.

Łącznie na całym świecie koronawirusa (SARS-CoV-2) zdiagnozowano u 100304 osób, liczba zgonów, która za tym idzie to 3408. Liczba osób, która wyzdrowiała to 55988, natomiast 40908 osób nadal są zakażone.

Największe spustoszenie wirus sieje w Wuhan i północych Włoszech, gdzie z powodu masowych zachorowań systemy opieki są zatkane. Tragiczna sytuacja (być może najgorsza) prawdopodobnie panuje w Iranie, lecz raporty stamtąd są mocno okrojone.

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *