POLSKA: DZIECKO ORAZ MŁODA KOBIETA ZAKAŻONE KORONAWIRUSEM [PILNE]

W Polsce zdiagnozowano dwa kolejne przypadki zakażenia koronawirusem (SARS-CoV-2). Jednym z zakażonych jest dziecko w Cieszynie, druga osoba to młoda kobieta w Łodzi. Łącznie to już 27 oficjalnych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce.

Mateusz Morawiecki podjął decyzje o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych na dwa tygodnie. Swoja decyzje wytłumaczył tym, że w innych krajach wirus rozprzestrzenia się bardzo szybko i nie można tego bagatelizować.

Minister Zdrowia podkreśla, że to nie są wakacje ani ferie. Nie zabijajmy nudy na mieście. Placówki zostały zamknięte dlatego, aby młodzież nie roznosiła wirusa. Młodzież przechodzi tę chorobę głównie bezobjawowo, lecz jest najbardziej mobilna i może zakażać duże ilości osób.

Apel do rodziców: Starajmy nie zostawiać dzieci pod opieką dziadków!

Dzisiaj, tj. 11.03.2020 r. zdiagnozowano koronawirusa u kolejnych trzech osób w Polsce. Jeden pacjent leży w szpitalu w Warszawie, kolejny w Łańcucie oraz w Lublinie.

Łącznie jest to już 25 zakażeń koronawirusa w Polsce. Liczby się będą zwiększać. Uważajmy na siebie.

źródło informacji – KiKŚ – facebook, lukaszbok_kiks – instagram.

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

CO ZROBIĆ BY NIE ZOSTAĆ ZARAŻONYM?

Najważniejszą rzeczą jest częste mycie rąk. Nie dotykajmy twarzy bez ówczesnego umycia dłoni. Zadbajmy o rodziców bądź dziadków. Jeśli możemy, pomóżmy robić im zakupy, aby nie musieli przbywać w dużych skupiskach osóbJeśli władze wprowadzą obostrzenia, stosujmy się do nich.

Bardzo prosimy o udostępnienie, niech dotrze to do jak największej ilości osób!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *