herbata w szklance

Jak podawać herbatę Lipton? Najważniejsze zasady 

Tradycyjne, mrożone, czy owocowe herbaty Lipton, to doskonały wybór zarówno latem, jak i zimą. Sprawdź nasze rady i dowiedz się, jak parzyć herbaty Lipton i co można na ich bazie przygotować!

  1. Jak przygotowywać czarną herbatę Lipton?
  2. Jakie właściwości ma zielona herbata Lipton?
  3. Ice tea — najlepszy wybór na upały 
  4. Herbata parzona na zimno — jak przygotować?
  5. Napoje zawierające ekstrakt herbaty — czy są bezpieczne dla dzieci? 

Herbaty Lipton występują zarówno w wariantach tradycyjnych, przeznaczonych do parzenia na ciepło, jak i w wersjach doskonale pasujących do letnich napojów. Wysokiej jakości składniki pozwalają wykonać aromatyczny, pełny smaku napar. 

Jak przygotowywać czarną herbatę Lipton?

Herbata ziołowa Lipton, podobnie jak klasyczna czarna, czy earl grey lipton to wysokiej jakości susz, gwarantujący doskonały napar. W większości herbat czarnych oraz mieszanek bazujących na herbacie czarnej zaleca się parzenie wodą o temperaturze ok. 95 stopni przez 3 do 5 minut. W zależności od preferencji można ten czas zmienić, lecz nie zaleca się przekraczania 10 minut ze względu na ryzyko przeparzenia. 

Jakie właściwości ma zielona herbata Lipton?

Lipton green tea w wersji na zimno, jak i podstawowa herbata zielona lipton bazują na tej samej odmianie suszu. To herbata o właściwościach oczyszczających, wspomagających metabolizm, a także dodających energii. Spożywanie zielonej herbaty to doskonała alternatywa dla kawy, a także zdrowy zamiennik napojów energetycznych. Zieloną herbatę powinno przygotowywać się z wykorzystaniem wody o temperaturze ok. 70 stopni. Można dodać do niej suszone zioła, takie jak np. mięta lub owoce. 

Ice tea — najlepszy wybór na upały 

Herbata granulowana Lipton, herbata liściasta czy w saszetkach — każda z nich doskonale sprawdzi się jako baza do pysznej herbaty mrożonej. Cytrynka, cukier biały lub brązowy, kostki lodu i ulubione zioła pozwolą w kilka minut zamienić herbatę w pyszny napój. Warto przygotować mocny napar w niewielkiej ilości wody i rozcieńczyć go zimną wodą bezpośrednio przed podaniem. 

Herbata parzona na zimno — jak przygotować?

Herbaty lipton zestawy, herbata czarna czy owocowa? Wiele gatunków można z powodzeniem parzyć na zimno. To doskonała metoda na upalne dni. Wystarczy odpowiednią ilość herbaty zalać wieczorem zimną wodą i wstawić na noc do lodówki. Rano wystarczy przecedzić tak powstały napój i delektować się orzeźwiającym smakiem. 

Napoje zawierające ekstrakt herbaty — czy są bezpieczne dla dzieci? 

Zestaw herbat, które czajnik elektryczny 1l w kilka minut zamieni w napar, podobnie jak napoje na bazie herbaty są świetnym sposobem na gaszenie pragnienia u osób dorosłych. Dzieci nie powinny w pierwszych latach swojego życia spożywać napojów zawierających teinę, lecz starsze z powodzeniem mogą sięgać po mieszanki owocowe, ziołowe oraz te bazujące na białej i zielonej herbacie.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *