ILE NAPRAWDĘ JEST ZAKAŻONYCH OSÓB W POLSCE?? SPECJALISTA PODAŁ LICZBĘ!! [PILNE]

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się dość szybko, podjęto wiele dobrych decyzji rządu, od dzisiaj zamknięte są granice, zakaz wjazdu dla cudzoziemców, a każdy Polak wracający zza granicy będzie musiał obowiązkowo przejść dwutygodniową kwarantannę.

W Polsce odnotowano już 119 zakażeń koronawirusem (SARS-CoV-2), 3 osoby zmarły.

Według doktora Pawła Grzesiowskiego, który jest specjalistą immunologii oraz terapii zakażeń wirus ten ma znacznie większy zasięg niż przypuszczamy.

Ile naprawdę jest zakażonych osób w Polsce?

Specjalista zaznacza, że na każdy jeden potwierdzony przypadek zakażenia koronawiursem (SARS-CoV-2) może być kilkaset takich, które nie są zdiagnozowane, ponieważ wykonywane jest zbyt mało testów.

Robimy badania tylko tym, którzy mają objawy lub byli w kwarantannie, więc należy szacować, że przynajmniej 1500 osób jest zakażonych w rzeczywistości. To pokazuje, że wirus przeszedł w drugą fazę epidemii. Nie mamy już przypadków przywożonych, zawlekanych do Polski tylko mamy wewnątrz Polski wirusa i trzeba zrobić wszystko by ten wirus nie przenosił się między ludźmi.

Doktor Grzesiowski uważa, że zamknięcie granic to bardzo dobre posunięcie, lecz zastosowane zbyt późno, bo to była jedyna opcja, aby wirus do nas nie dotarł. Teraz najważniejsze jest nasze zadanie, abyśmy stosowali się do zaleceń rządu i nie wychodzili niepotrzebnie z domu.

Wszyscy muszą wiedzieć, że jeżeli teraz przerwiemy kontakty międzyludzkie, wirus przestanie atakować agresywnie, bo nie będzie miał kogo zarażać. Jeżeli pozostaniemy na ulicach, w miejscach pracy, wówczas wirus będzie atakował z szalonym tempem. To tempo spowoduje, że zalejemy oddziały intensywnej terapii pacjentami z ciężkim przebiegiem.

Pamiętajmy, że na każdych stu zakażonych 10-15 osób wymaga wsparcia szpitala, a pięciu pacjentów trafi na oddział intensywnej terapii i będzie potrzebowało respiratora. Jeśli przekroczymy liczbę dostępnych łóżek, ludzie zaczną umierać zanim trafią pod respirator, bo będą stali w kolejce po ten sprzęt.

APEL ŁÓDZKIEGO SANEPIDU:

Łódzki sanepid szuka ludzi, którzy 6 marca (piątek) wieczór przebywały w lokalu “Agrafka” przy ul. Piotrkowskiej 90.

Komunikat pojawił się na stronie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łodzi. 

Sanepid apeluje do osób, które wtedy przebywały w lokalu w godzinach od 20 do około północy. Jest to bardzo ważne, ponieważ jak się później okazało kilka osób z tej imprezy pozytywnie przeszły test na obecność koronawirusa. Jeśli byłeś/byłaś bądź jesteś świadkiem i wiesz kto mógł tam przebywać, sanepid prosi o kontakt pod numer tel. 42 253 99 00 lub 600 241 646. Jeśli nie, udostępnij ten artykuł, aby komunikat dotarł do jak największej ilości osób!! PILNE!

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

CO ZROBIĆ BY NIE ZOSTAĆ ZARAŻONYM?

Najważniejszą rzeczą jest częste mycie rąk. Nie dotykajmy twarzy bez ówczesnego umycia dłoni. Zadbajmy o rodziców bądź dziadków. Jeśli możemy, pomóżmy robić im zakupy, aby nie musieli przbywać w dużych skupiskach osóbJeśli władze wprowadzą obostrzenia, stosujmy się do nich.

Bardzo prosimy o udostępnienie, niech dotrze to do jak największej ilości osób!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *