Cztery kolejne osoby zakażone koronawirusem w Polsce. 196 zgonów w ciągu doby we Włoszech!!!! [PILNE]

Cztery kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce!

Tym razem potwierdzone wyniki dotyczą kobiety z województwa wielkopolskiego (Poznań), mężczyzny z Poznania oraz dwóch kobiet z Ostródy (woj. mwarmińsko-mazurskie). Wszystkie te osoby znajdują się w dobrym stanie.

Łącznie to już 31 przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Liczby zaczynają się powiększać, pandemia nabiera szaleńczego tempa!

We Włoszech sytuacja wygląda dramatycznie. W ciągu doby doszło 196 zgonów wywołanych zakażeniem koronawirusem (SARS-CoV-2). W samych Włoszech: zakażonych 12462 osoby, 827 zgonów, wyzdrowiało 1045 osób, 1028 osoby leżą na OIOMI’e.

Wirus, z którym aktualnie zmaga się prawie cały świat (koronawirus SARS-CoV-2) roznosi się w krajach, w których obecnie temperatura oscyluje pomiędzy zero a plus 20 stopni. Ekspert w dziedzinie immunologii i terapii zakażeń przekazał informacje, iż wirus samoistnie nie zniknie wraz z lepszą pogodą (wiosna, lato).

Temperatura nie ma żadnego znaczenia podczas rozprzestrzeniania się wirusa drogą kropelkową.”Teraz wiemy, że wirus roznosi się w różnych krajach, gdzie temperatura w tym momencie wynosi od zera do plus 20 stopni. Na pewno nie spodziewam się, żeby sama wyższa temperatura i promieniowanie słoneczne UV zatrzymało wirusa” – podkreślił.

“Chciałbym przypomnieć, że wirus żyje w ludziach, których temperatura ciała wynosi 36,6 st. C i czuje się dobrze” – dodał.

Stwierdził też, że poprzez wyższe temperatury liczba zakażeń może spaść, ponieważ ciężej będzie zarazić się drogą kontaktową, czyli na różnego powierzchniach wirus będzie żył krócej.

Mateusz Morawiecki podjął decyzje o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych na dwa tygodnie. Swoja decyzje wytłumaczył tym, że w innych krajach wirus rozprzestrzenia się bardzo szybko i nie można tego bagatelizować.

Minister Zdrowia podkreśla, że to nie są wakacje ani ferie. Nie zabijajmy nudy na mieście. Placówki zostały zamknięte dlatego, aby młodzież nie roznosiła wirusa. Młodzież przechodzi tę chorobę głównie bezobjawowo, lecz jest najbardziej mobilna i może zakażać duże ilości osób.

Apel do rodziców: Starajmy nie zostawiać dzieci pod opieką dziadków!

Dzisiaj, tj. 11.03.2020 r. zdiagnozowano koronawirusa u kolejnych trzech osób w Polsce. Jeden pacjent leży w szpitalu w Warszawie, kolejny w Łańcucie oraz w Lublinie.

Łącznie jest to już 25 zakażeń koronawirusa w Polsce. Liczby się będą zwiększać. Uważajmy na siebie.

źródło informacji – KiKŚ – facebook, lukaszbok_kiks – instagram.

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

CO ZROBIĆ BY NIE ZOSTAĆ ZARAŻONYM?

Najważniejszą rzeczą jest częste mycie rąk. Nie dotykajmy twarzy bez ówczesnego umycia dłoni. Zadbajmy o rodziców bądź dziadków. Jeśli możemy, pomóżmy robić im zakupy, aby nie musieli przbywać w dużych skupiskach osóbJeśli władze wprowadzą obostrzenia, stosujmy się do nich.

Bardzo prosimy o udostępnienie, niech dotrze to do jak największej ilości osób!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *