BARDZO DUŻY PRZYROST ZAKAŻONYCH. ZAKAZ WYCHODZENIA Z DOMU BEZ MASEK U NASZEGO SĄSIADA!!! [PILNE]

Koronawirus atakuje zarówno Polsce jak i cały świat. Codziennie dochodzą do nas informację o kolejnych tysiącach przypadków zakażenia wirusem. W Polsce liczby rosną z dnia na dzień, tak też dzieje się u naszych sąsaiadów. W Czechach sytuacja zaczyna robić się coraz bardziej nieciekawa. Tempo zaczyna robić się przerażające.

W związku z bardzo szybkim przyrostem osób zakażonych koronawirusem (SARS-CoV-2) w Czechach rząd podjął jeszcze bardziej rygorystyczne kroki niż w naszym kraju. Co zatem się zmieniło?

Od dzisiaj tj. 19.03.2020 r. obywatele Czech nie mogą poruszać się po za domem bez zasłoniętej twarzy (usta i nos). Mało tego. W sklepach w godzinach od 10 do 12 zakupy mogą zrobić tylko osoby, które mają powyżej 65 lat.

Rząd zdecydował także o wprowadzeniu w sklepach nakazu czyszczenia koszyków oraz wózków po każdym ich użyciu. Drzwi i klamki muszą być dezynfekowane co najmniej co godzinę.

Co sądzicie o takich posunięciach ze strony czeskiego rządu? Dobre czy może przesada? Może u nas też tak powinno być?

Przypomnijmy, że dziś odnotowano 38 nowych zakażeń koronawirusem (SARS-CoV-2) w Polsce. Łącznie to już 325 osób, które zakaziły się wirusem, 5 osób zmarło, a jedna osoba wyzdrowiała.

WAŻNY APEL SANEPIDU:

Łódzki sanepid szuka ludzi, którzy 6 marca (piątek) wieczór przebywały w lokalu “Agrafka” przy ul. Piotrkowskiej 90.

Sanepid apeluje do osób, które wtedy przebywały w lokalu w godzinach od 20 do około północy. Jest to bardzo ważne, ponieważ jak się później okazało kilka osób z tej imprezy pozytywnie przeszły test na obecność koronawirusa. Jeśli byłeś/byłaś bądź jesteś świadkiem i wiesz kto mógł tam przebywać, sanepid prosi o kontakt pod numer tel. 42 253 99 00 lub 600 241 646. Jeśli nie, udostępnij ten artykuł, aby komunikat dotarł do jak największej ilości osób!! PILNE!

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

CO ZROBIĆ BY NIE ZOSTAĆ ZARAŻONYM?

Najważniejszą rzeczą jest częste mycie rąk. Nie dotykajmy twarzy bez ówczesnego umycia dłoni. Zadbajmy o rodziców bądź dziadków. Jeśli możemy, pomóżmy robić im zakupy, aby nie musieli przbywać w dużych skupiskach osóbJeśli władze wprowadzą obostrzenia, stosujmy się do nich.

Bardzo prosimy o udostępnienie, niech dotrze to do jak największej ilości osób!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *