Atak Iranu na USA: W ataku zginęło 80 osób? [PILNE!]

Nieścisłe informacje dotyczące ataku Iranu na USA: 80 amerykańskich terrorystów zginęło w ataku rakietowym Iranu na cele USA w Iraku – tak donosi telewizja państwowa w Iranie. Dodają, że odpalone zostało 15 pocisków rakietowych i żaden nie został zestrzelony. Jednak USA twierdzi zupełnie coś innego: Nie ma ofiar wśród amerykańskich żołnierzy.
Iran donosi,że poważnie też zostały uszkodzone śmigłowce oraz sprzęt wojskowy. Zaznaczyli również, że Iran ma w swoim zasięgu 100 innych celów do zaatakowania, w razie jeśli USA podejmie środki odwetowe.

Donald Tramp wydał oświadczenie:

“Wszystko jest w porządku! Pociski wystrzelono z Iranu na dwie bazy wojskowe w Iraku. Trwa obecnie szacowanie ofiar i strat. Na razie jest dobrze!” Podkreślił, że Stany Zjednoczone mają “zdecydowanie najsilniejszą i najlepiej wyposażoną armię na całym świecie”.

All is well! Missiles launched from Iran at two military bases located in Iraq. Assessment of casualties & damages taking place now. So far, so good! We have the most powerful and well equipped military anywhere in the world, by far! I will be making a statement tomorrow morning.

Przypominamy, że w nocy z 7 na 8 stycznia doszło do ataku Iranu na bazy wojskowe USA. Do ataków przyznał się Korpus Strażników Rewolucji Iranu. Iran zagroził USA wojną “na pełną skalę” jeśli ci dokonają odwetu.

Iran wystrzelił pociski w kierunku dwóch amerykańskich baz. W jednej z nich stacjonuje grupa polskich żołnierzy. Jak przekazało Centrum Operacyjne MON, są oni bezpieczni. Głos zabrał także szef MON Mariusz Błaszczak. “Żaden z polskich żołnierzy w Iraku nie ucierpiał po atakach rakietowych na bazy Al Asad i Irbil. Jesteśmy w stałym kontakcie z dowódcą Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku” – napisał na Twitterze.

Koniecznie udostępnijcie ten artykuł!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *