Jak nie dać się zarazić KORONAWIRUSEM? To proste!

Dzisiaj około godziny 12 Ministerstwo Zdrowia podało informacje o kolejnych 20 przypadkach zakażenia koronawirsuem (SARS-CoV-2) w Polsce!

Oto województwa, w których odnotowano nowe przypadki:

woj. dolnośląskie x13, woj. kujawsko-pomorskie x3, woj. podkarpackie x2, po jednym przypadku w woj. lubuskim i warmińsko-mazurskim.

Łącznie dzisiaj to już 38 nowych przypadków, liczby bardzo szybko rosną, a ogólnie to 325 przypadków w Polsce z czego 5 osób zmarło.

CO ZROBIĆ BY NIE ZOSTAĆ ZARAŻONYM?

Najważniejszą rzeczą jest częste mycie rąk. Nie dotykajmy twarzy bez uwczesnego umycia dłoni. Zadbajmy o rodziców bądź dziadków. Jeśli możemy, pomóżmy robić im zakupy, aby nie musieli przbywać w dużych skupiskach osób. Jeśli władze wprowadzą obostrzenia, stosujmy się do nich.

Bardzo prosimy o udostępnienie, niech dotrze to do jak największej ilości osób!

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

WAŻNY APEL SANEPIDU:

Łódzki sanepid szuka ludzi, którzy 6 marca (piątek) wieczór przebywały w lokalu “Agrafka” przy ul. Piotrkowskiej 90.

Sanepid apeluje do osób, które wtedy przebywały w lokalu w godzinach od 20 do około północy. Jest to bardzo ważne, ponieważ jak się później okazało kilka osób z tej imprezy pozytywnie przeszły test na obecność koronawirusa. Jeśli byłeś/byłaś bądź jesteś świadkiem i wiesz kto mógł tam przebywać, sanepid prosi o kontakt pod numer tel. 42 253 99 00 lub 600 241 646. Jeśli nie, udostępnij ten artykuł, aby komunikat dotarł do jak największej ilości osób!! PILNE!

Podobne posty

One Comment

  1. Jak Turcja zamyka granicę z Iranem – masowy przepływ turystów i ochrona przed koronaworusem, to dlaczego przyjmuje turystów z Europy ten koronaworus nazywa się zarobek niezależnie od zdrowia obywateli???? Nie boją się, że Europejczy coś przywiozą?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *