6-MIESIĘCZNE DZIECKO ZAKAŻONE KORONAWIRUSEM (SARS-CoV-2)! [PILNE]

W Izraelu został potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem (SARS-CoV-2) 6-miesięcznego dziecka. W Izraelu liczba zakażonych wynosi 109 osób.

„Podczas gdy większość dorosłych z Covid-19 ma gorączkę, objawy ze strony układu oddechowego i/lub zmiany w obrazie rentgenowskim klatki piersiowej, aktualne dane sugerują, że większość zakażonych dzieci ma łagodne objawy lub ich brak” – takie stanowisko mają redaktorzy w w czasopiśmie naukowym “Clinical Infectious Diseases”.

Choć im młodszy jest organizm tym łagodniejsze jest przejście choroby to nie wolno bagatelizować zakażeń u osób młodszych, ponieważ są one dużo bardziej mobilne od osób starszych i mogą zarazić bardzo dużo osób.

Dwa kolejne przypadki zakażenia koronawiursem (SARS-CoV-2) w Polsce. Oby dwie osoby w Poznaniu. Przypomnijmy także, że dziś zmarła pierwsza osoba zakażona wirusem. Łącznie zakażonych osób jest 51.

KOMUNIKAT MINISTERSTWA ROZWOJU

W związku z licznymi pytaniami i pojawiającymi się fake newsami informujemy, że obiekty handlowe działają normalnie. Nie rozważamy wprowadzenia nakazu dotyczącego zamykania obiektów handlowych. Zarówno pracownicy takich obiektów, jak i klienci, są proszeni o przestrzeganie wytycznych dotyczących przestrzegania zasad higieny, o których informuje Główny Inspektorat Sanitarny.

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

CO ZROBIĆ BY NIE ZOSTAĆ ZARAŻONYM?

Najważniejszą rzeczą jest częste mycie rąk. Nie dotykajmy twarzy bez ówczesnego umycia dłoni. Zadbajmy o rodziców bądź dziadków. Jeśli możemy, pomóżmy robić im zakupy, aby nie musieli przbywać w dużych skupiskach osóbJeśli władze wprowadzą obostrzenia, stosujmy się do nich.

Bardzo prosimy o udostępnienie, niech dotrze to do jak największej ilości osób!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *