200 uczniów objętych kwarantanną. Zamknięta szkoła!!! [POLSKA]

Uczniowie pozostali pod opieką nauczycieli oraz specjalistów – mówi Agata Jarymowicz, dyrektor szkoły Ignacego Łukasiewicza w Policach, gdzie obiekt został poddany kwarantannie. Decyzja należała do sanepidu. Podejrzewany jest koronawirus u dwóch uczennic.

Początkowe badania wykluczyły zwykłe choroby tzn. anginę i grypę. PPIS (Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny) w Policach potwierdził tę informację. Dwie uczennice w nocy trafiły do szpitala z dużą gorączką. Służby zarządziły kwarantannę. Wszystkie lekcje zostały odwołane, uczniowie nie mogą wychodzić z internatu.

 Jedna z uczennic przebywała na feriach zimowych we Włoszech, a druga w Szwajcarii, lecz odwiedziła także Mediolan. Do Polski wróciły około 10 dni temu.

OFICJALNY KOMUNIKAT STAROSTWA W POLICACH:

Police, 2.03.2020r.

KOMUNIKAT nr 1 Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Policach

W związku z decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Policach z 2 marca 2020 r. z godziny 23:00, wychowankowie wraz z wychowawcami Internatów Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach przy ul. Siedleckiej 6a i Kresowej 7, zostali objęci kwarantanną – do odwołania.

Decyzja ta jest spowodowana podejrzeniem obecności koronawirusa i będzie obowiązywała do czasu wykluczenia jego obecności.

Ponadto, Zarząd Powiatu w Policach podjął decyzję o odwołaniu zajęć szkolnych w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach i zamknięciu wszystkich obiektów szkolnych.

Bieżące informacje oraz komunikaty będą zamieszczane na oficjalnych stronach i profilach Powiatu Polickiego i Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach.

W związku z zaistniałą sytuacją uruchomiono specjalne numery kontaktowe:

– telefon dla rodziców – 798 847 862
– telefon dla mediów – 663 666 233

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *