ZNALAZŁA LEK NA KORONAWIURSA. ZDRADZIŁA JAK SIĘ WYLECZYŁA [PILNE]

Na calym świecie, teraz już także w Polsce panuje śmiercionośny wirus – koronawirus (SARS-CoV-2). Dzisiaj miał miejsce pierwszy zgon w Polsce spowodowany zakażeniem tym wirusem. Była to 57-letnia kobieta z Poznania.


Dwa kolejne przypadki zakażenia koronawiursem (SARS-CoV-2) w Polsce. Oby dwie osoby w Poznaniu. Przypomnijmy także, że dziś zmarła pierwsza osoba zakażona wirusem. Łącznie zakażonych osób jest 51.

Aktualizacja danych z Włoch. W ciągu doby zakażonych osób koronawirusem (SARS-CoV-2) doszło aż 2249, co łącznie daje już olbrzymią liczbę 15113. Zgony: 1016 (+189 w ciągu doby), wyzdrowiałych osób: 1258(+213) osoby na OIOM: 1153(+125).

Liczby te przerażają, stało się tak gdyż ludzie nie stosowali się do zaleceń rządu, wszystko w tej chwili zależy od nas, nie wychodźmy z domów jeśli nie mamy takiej potrzeby, a unikniemy takiej tragedii jak We Włoszech

“Miałam COVID-19, a oto moja historia. Mam nadzieję, że dostarczy ci dobrych informacji i spokoju”  – napisała na mediach społecznościowych Elizabeth Schneider. Amerykanka opowiada o tym, że prawdopodobnie wirusa złapała na imprezie, na której nikt nawet nie kaszlał, jednak później okazało się, że połowa osób, która była obecna na tej imprezie została zakażona koronawirusem (SARS-CoV-2). Kobieta opowiada, że nawet nie wiedziała iż jest to koronawirus, okazło się to dopiero później. Elizabeth cały czas myślała, że to tylko paskunda odmiana grypy. “Departament Zdrowia Publicznego Hrabstwa King zaleca pozostanie w izolacji przez 7 dni po wystąpieniu objawów lub 72 godziny po ustąpieniu gorączki. Przekroczyłam oba terminy, więc już się nie izoluję, jednak unikam forsownego wysiłku i tłumów” – zaznacza Elizabeth.

Kobieta uważa, że tym co ją uchroniło przed poważniejszymi skutkami wirusa było stosowanie Sudafedu, aerozlou do nosa Afrin oraz garnuszek Neti z przegotowaną wodą, dzięki czemu jej zatoki były czyste i to zapobiegło rozprzestrzenianiu się zakażenia na płuca. “To nie jest porada medyczna. Po prostu dzielę się tym, co zrobiłam i łączę to z faktem, że nie miałam żadnych drastycznych objawów oddechowych” – zaznacza dodając, że mycie rąk to nie wszystko i trzeba być bardzo czujnym. – źródło fakt,pl

KOMUNIKAT MINISTERSTWA ROZWOJU

W związku z licznymi pytaniami i pojawiającymi się fake newsami informujemy, że obiekty handlowe działają normalnie. Nie rozważamy wprowadzenia nakazu dotyczącego zamykania obiektów handlowych. Zarówno pracownicy takich obiektów, jak i klienci, są proszeni o przestrzeganie wytycznych dotyczących przestrzegania zasad higieny, o których informuje Główny Inspektorat Sanitarny.

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

CO ZROBIĆ BY NIE ZOSTAĆ ZARAŻONYM?

Najważniejszą rzeczą jest częste mycie rąk. Nie dotykajmy twarzy bez ówczesnego umycia dłoni. Zadbajmy o rodziców bądź dziadków. Jeśli możemy, pomóżmy robić im zakupy, aby nie musieli przbywać w dużych skupiskach osóbJeśli władze wprowadzą obostrzenia, stosujmy się do nich.

Bardzo prosimy o udostępnienie, niech dotrze to do jak największej ilości osób!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *