ZMIANY W KOŚCIELE POPRZEZ KORONAWIRUSA! Oświadczenie episkopatu!

Abp. Stanisław Gądecki – przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zaapelował o zachowanie szczególnej ostrożności w związku z zagrożeniem wywołanym przez koronawirus. Arcybiskup Stanisław Gądecki zwraca się do wszystkich kapłanów, aby przekazali wiernym informacje wiernym, że jest możliwość przyjmowania w najbliższym czasie komunii na rękę.

Wyjaśnia, że komunia duchowa jest aktem modlitewnym, który ma na celu zjednoczenie się z Jezusem, poprzez przyjęcie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi, lecz poza przestrzenią sakramentalną.

To jednak nie wszystko.

– Kto ma obawy przed zarażeniem, ten nie powinien w tym czasie korzystać z wody święconej umieszczonej w kropielnicach – czytamy w komunikacie abpa Gądeckiego.

Hierarcha przypomina ponadto, że „w czasie każdego zagrożenia życia społeczności ludzkiej odwoływano się zawsze do mocy gorącej modlitwy i skuteczności sakramentów”. – Dlatego zachęcam wszystkich do ożywienia głębokiej wiary w moc Eucharystii i polecania Panu Bogu tej sprawy w modlitwie powszechnej – apeluje.

Komunikat Episkopatu o koronawirusie. Pełna treść:

W związku z możliwością pojawienia się koronawirusa na terenie Polski, zachęcam duchowieństwo i wiernych do zachowania zwiększonej ostrożności.

W ewentualnych ogniskach tego zjawiska należy – w kościołach i pomieszczeniach parafialnych – przez czas jego trwania starać się o pomniejszenie ryzyka zachorowań poprzez zwrócenie szczególnej uwagi na zachowywanie podstawowych zasad higieny.

Ponieważ istnieje wiele dróg przenoszenia się tego wirusa – a komunikacja między ludźmi jest dzisiaj bardzo intensywna – trzeba, aby księża biskupi w swoich diecezjach, w ośrodkach, w których pojawiłoby się takie zagrożenie, przekazali wiernym informację o możliwości przyjmowania na ten czas Komunii świętej duchowej lub na rękę.

Komunia duchowa jest to akt modlitewny, którego celem jest osiągnięcie takiego zjednoczenia z Jezusem, jakie daje nam przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi, lecz poza przestrzenią sakramentalną. Składa się ona z trzech elementów: wzbudzenia wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, miłości skierowanej ku Niemu oraz pragnienia, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie.

Kto ma obawy przed zarażeniem, ten nie powinien w tym czasie korzystać z wody święconej umieszczonej w kropielnicach.

Pamiętajmy, że w czasie każdego zagrożenia życia społeczności ludzkiej odwoływano się zawsze do mocy gorącej modlitwy i skuteczności sakramentów. Dlatego zachęcam wszystkich do ożywienia głębokiej wiary w moc Eucharystii i polecania Panu Bogu tej sprawy w modlitwie powszechnej.

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)
Warszawa, dnia 28 lutego 2020 roku

źródło: kurierlubelski.pl

Dzisiaj, tj. 29.02.2020r. miał miejsce pierwszy zgon w USA w związku z zakażeniem koronawirusem (SARS-CoV-2) – źródło KiKŚ – facebook.

Od początku roku do dnia dzisiejszego tj. 29 luty (sobota) zanotowano aż 85 203 OFICJALNYCH przypadków zakażenia wirusem COVID-19. Liczba zgonów wynosi 2921 osób. Informacje te podał Głowny Inspektor Sanitarny. Zalecane jest niepodróżowanie do krajów, w których epidemia wygląda na bardzo poważną tj. m.in. Chiny i Włochy.

Włochy informują od 239 nowych przypadkach zakażenia oraz kolejnych 8 zgonach. Łącznie jest to już 1128 zakażeń i 29 zgonów. Te liczby zaczynają wyglądać już bardzo groźnie.

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

Podobne posty

One Comment

  1. LEPIEJ KOMUNIA ŚWIĘTA W SPOSÓB DUCHOWY ANIŻELI NA RĘKĘ……CZYSTA PROFANACJA KOMUNII ŚWIĘTEJ…..A GDZIE WIARA…..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *