Wybory prezydenckie odwołane przez koronawirusa? Prezydent Andrzej Duda zabrał głos!

Prezydent Andrzej Duda podczas zebrania Rady Bezpieczeństwa Narodowego zabrał głos na temat tego czy wybory przezydenckie, które zbliżają się dużymi krokami.

– Nie widzimy podstaw, aby mówić o zagrożeniu dla wyborów prezydenckich – zakończył Andrzej Duda.

Wszystko zależeć będzie od tego jak rozwinie się sytuacja z zakażeniami koronawirusem w Polsce i na świecie.

– Starajmy się unikać większych zgromadzeń. Ja na pewno nie będę prowadził zgromadzeń wyborczych i poprosiłem o to też resztę kandydatów – dodał Andrzej Duda.

Premier Mateusz Morawiecki wydał oświadczenie: Wszystkie masowe imprezy w Polsce zostają odwołane. Mecze reprezentacji oraz ekstraklasy będą rozgrywane bez udziału publiczności.

Od środy 11 marca szkoły, przedszkola i żłobki, ale też baseny i ogród zoologiczny w Poznaniu zostaną zamknięte na dwa tygodnie. Władze miasta chcą w ten sposób zmniejszyć ryzyko zakażeń koronawirusem.

Nie tylko Poznań podjął decyzje o zamknięciu szkół, oto lista miast gdzie niektóre szkoły zostaną aktualnie zamknięte: Biskupice Ołoboczne – jedna szkoła zamknięta z powodu podejrzenia koronawirusa u jednego z uczniów. Dobrzyń nad Wisłą – dwie szkoły zamknięte. Rybnik – zawieszenie nauk w trzech placówkach. Szczecin – dwie szkoły zostały zamknięte. Warszawa – zamknięta Polsko-Niemiecka szkoła. Cieszyn – trzy szkoły zamknięte.

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *