Wybory prezydenckie odwołane przez koronawirusa? Prezydent Andrzej Duda zabrał głos!

Warszawa, 26.02.2020. Prezydent Andrzej Duda podczas konferencji prasowej po spotkaniu w Biurze Bezpieczeñstwa Narodowego, 26 bm. Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim, ministrem zdrowia £ukaszem Szumowskim i G³ównym Inspektorem Sanitarnym Jaros³awem Pinkasem dotyczy³o stanu przygotowañ pañstwa do walki z koronawirusem. (sko) PAP/Radek Pietruszka

Prezydent Andrzej Duda podczas zebrania Rady Bezpieczeństwa Narodowego zabrał głos na temat tego czy wybory przezydenckie, które zbliżają się dużymi krokami.

– Nie widzimy podstaw, aby mówić o zagrożeniu dla wyborów prezydenckich – zakończył Andrzej Duda.

Wszystko zależeć będzie od tego jak rozwinie się sytuacja z zakażeniami koronawirusem w Polsce i na świecie.

– Starajmy się unikać większych zgromadzeń. Ja na pewno nie będę prowadził zgromadzeń wyborczych i poprosiłem o to też resztę kandydatów – dodał Andrzej Duda.

Premier Mateusz Morawiecki wydał oświadczenie: Wszystkie masowe imprezy w Polsce zostają odwołane. Mecze reprezentacji oraz ekstraklasy będą rozgrywane bez udziału publiczności.

Od środy 11 marca szkoły, przedszkola i żłobki, ale też baseny i ogród zoologiczny w Poznaniu zostaną zamknięte na dwa tygodnie. Władze miasta chcą w ten sposób zmniejszyć ryzyko zakażeń koronawirusem.

Nie tylko Poznań podjął decyzje o zamknięciu szkół, oto lista miast gdzie niektóre szkoły zostaną aktualnie zamknięte: Biskupice Ołoboczne – jedna szkoła zamknięta z powodu podejrzenia koronawirusa u jednego z uczniów. Dobrzyń nad Wisłą – dwie szkoły zamknięte. Rybnik – zawieszenie nauk w trzech placówkach. Szczecin – dwie szkoły zostały zamknięte. Warszawa – zamknięta Polsko-Niemiecka szkoła. Cieszyn – trzy szkoły zamknięte.

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *