WAŻNA WIADOMOŚĆ: POWRACAMY DO HANDLU W NIEDZIELE!!! [PILNE]!!

Jeden z punktów “tarczy antykryzysowej”, którą zapowiedział rząd przewiduje przywrócony handel w niedziele. Pakiet dla firm ma złagodzić skutki koronawirusa (SARS-CoV-2) panującego w Polsce.

Wszystkie sklepy wielopowierzchniowe do tej pory w niedziele były zamknięte. Polacy przyzwyczaili się już do tego, jednak teraz czasowo powróci handel w niedziele. Oznacza to, że wszystkie supermarkety, galerie handlowe będą mogły prowadzić sprzedaż w niedzielę. Nie przyzwyczajajmy się jednak do tego ponieważ podkreślane jest słowo CZASOWO. Oznacza to, że zakaz handlu w niedziele nie zostaje całkowicie zniesiony, lecz tylko zawieszony na określony czas, który nie jest przedstawiony.

Koronawirus atakuje zarówno Polsce jak i cały świat. Codziennie dochodzą do nas informację o kolejnych tysiącach przypadków zakażenia wirusem. W Polsce liczby rosną z dnia na dzień. Tempo zaczyna robić się przerażające. Minister Zdrowia na oficjalnym profilu na Twitterze podał informacje na temat kolejnych zachorowań na koronawiursa (SARS-CoV-2) w Polsce.

Dzisiaj tj. 18.03.2020 r. z samego rana Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 8 przypadkach zakażenia koronawirusem (SARS-CoV-2). Łącznie jest to już 246 oficjalnych przypadków zakażenia wirusem w Polsce, 5 osób zmarło, 1 osoba wyzdrowiała.

WAŻNY APEL SANEPIDU:

Łódzki sanepid szuka ludzi, którzy 6 marca (piątek) wieczór przebywały w lokalu “Agrafka” przy ul. Piotrkowskiej 90.

Sanepid apeluje do osób, które wtedy przebywały w lokalu w godzinach od 20 do około północy. Jest to bardzo ważne, ponieważ jak się później okazało kilka osób z tej imprezy pozytywnie przeszły test na obecność koronawirusa. Jeśli byłeś/byłaś bądź jesteś świadkiem i wiesz kto mógł tam przebywać, sanepid prosi o kontakt pod numer tel. 42 253 99 00 lub 600 241 646. Jeśli nie, udostępnij ten artykuł, aby komunikat dotarł do jak największej ilości osób!! PILNE!

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

CO ZROBIĆ BY NIE ZOSTAĆ ZARAŻONYM?

Najważniejszą rzeczą jest częste mycie rąk. Nie dotykajmy twarzy bez ówczesnego umycia dłoni. Zadbajmy o rodziców bądź dziadków. Jeśli możemy, pomóżmy robić im zakupy, aby nie musieli przbywać w dużych skupiskach osóbJeśli władze wprowadzą obostrzenia, stosujmy się do nich.

Bardzo prosimy o udostępnienie, niech dotrze to do jak największej ilości osób!

Podobne posty

5 Comments

  1. Co za absurd.Już teraz kasjerzy,sprzedawcy się narażają chodząc do pracy w czasie epidemii Teraz nawet w niedziele się nie odstresują bo niedzielę handlowe mają wrócić!!!Ludzie będą chodzić w niedzielę po sklepach zamiast siedzieć w domu w takim czasie .Chyba nie o to teraz chodzi.

  2. Chyba was porabalo cudowny rząd wszystko zamykacie a handlowcy nie są do cholery narazeni co za durny naród szok ograniczyc godziny pracy a nie niedzielę

    1. W niedzielę ma być tylko dotowarowanie sklepów a nie otwarcie dla klienta. Tzn., że pracownicy, przy drzwiach zamkniętych będą przyjmować towar od dostawców bez kontaktu z potencjalnym klientem po to, aby w poniedziałek rano wszystko było udostępnione do sprzedaży. Nikt nie o sprzedaży w niedzielę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *